W konfrontacji dwóch żywieckich drużyn na szczeblu III ligi piłki ręcznej wyraźnie swoją wyższość wykazały zawodniczki TS Stal Śrubiarnia Żywiec/SMS ŻAPN Żywiec.

Stal Srubiarnia Zywiec Historyczne derby od początku przebiegały pod kontrolą „stalowych”. W 8. minucie potyczki w Łodygowicach zespół Śrubiarni prowadził już 5:0. Szczelna obrona i liczne przechwyty pozwalały szczypiornistkom z Żywca sukcesywnie powiększać przewagę i zakończyć pierwszą połowę zwycięstwem 19:7. Druga część rozpoczęła się od dekoncentracji w szeregach Śrubiarni, co zawodniczki SMS Olimpijczyk wykorzystały, odrabiając 3 bramki. Sytuacja szybko została opanowana i TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN mogła świętować udane otwarcie sezonu w III lidze śląskiej. Końcowy wynik to 37:18 na korzyść tej drużyny.

Zwycięstwo na inaugurację to efekt naszej 4-letniej pracy w szkole SMS ŻAPN Żywiec i współpracy z Gimnazjum im. Fałata w Bystrej. To właśnie uczennice i absolwentki z tych szkół stanowią większość naszego zespołu. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach też powalczymy o zwycięstwo, ale z doświadczenia wiem, że będzie bardzo trudno – mówi trenerka Monika Rybarska.