Rozgrywki Plus Ligi jeszcze nie wystartowały, BBTS Bielsko-Biała pierwszy mecz rozegra 12 października. Inaugurację mają za to za sobą siatkarze BBTS ATH, którzy rywalizują w Młodej Lidze. ATH BBTS Na premierowe spotkanie Młodej Ligi drużyna BBTS ATH Bielsko-Biała udała się do Rzeszowa. Miejscowa Asseco Resovia zaprezentował siatkówkę dojrzalszą i dokładniejszą, co przełożyło się na końcowy rezultat. Bielski zespół tak na dobrą sprawę powstał dwa miesiące temu, to było widać na parkiecie. – Spotkanie z Resovią na Podpromie było dla chłopaków gigantycznym wydarzeniem. Rano przeprowadziliśmy w tej hali rozruch, popołudniu zagraliśmy mecz. Myślałem, że pomiędzy zespołami będzie większa przepaść. Nie ustępowaliśmy przeciwnikom pod względem fizycznym czy motorycznym. Nie atakowaliśmy słabiej, nie skakaliśmy niżej, ale rywal był od nas lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Potrzebujemy czasu, by się zgrać i jako zespół mówić jednym głosem. Przeciwnicy rozumieli się bez słów, stanowili monolit. Nie chcę nas usprawiedliwiać, bo my mamy grać i wygrywać, ale zawodnicy większości ekip Młodej Ligi grają ze sobą od dziecka, przeszli wspólnie wszystkie etapy szkolenia. My budujmy zespół od podstaw – mówi Paweł Gradowski. – Nie możemy spuszczać głów. Mentalnie drużyna trochę podupadła, to było widać i słychać w drodze powrotnej. Musimy wpajać zawodnikom, iż tylko ciężką pracą możemy do czegoś dojść – dodaje trener.

W sobotę 5 października 2' kolejka Młodej Ligi. BBTS ATH w hali Rekordu Bielsko-Biała przy ulicy Startowej zmierzy się z AZS-em Politechnika Warszawska.

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

BBTS: Marek, Siek, Ogrodniczuk, Broncel, Słomka, Smolana, Laszczak (libero) oraz Dobija, Czapla, Bęben, Mierzeński Trener: Paweł Gradowski