Po sąsiedzku o punkty w 27. kolejce „okręgówki” rywalizowały zespoły z Czechowic-Dziedzic i Dankowic. Miejscowi liczyli na zastopowanie szalejącej ostatnio ofensywy przeciwnika.

pasjonat 062 [1024x768] Ale zadanie do wykonania mieli piekielnie trudne, choćby wobec kolejnych problemów kadrowych. Tuż przed meczem ze składu MRKS-u wypadli kontuzjowani Tomasz Kozioł i Szymon Niemczyk, obowiązki zawodowe uniemożliwiły udział w derbach Krzysztofowi Kocierzowi, zaś za kartki pauzował Rafał Żurek. Na ławce gospodarzy zasiadł więc tylko... rezerwowy bramkarz Piotr Juraszek, który notabene dostąpił nieco ponad 15-minutowej szansy w polu.

Typowy mecz walki miał w pierwszym fragmencie dwa znaczące akcenty. W 20. minucie Wojciech Rogala zatrzymał strzał Mateusza Mazura, który ostatnio seryjnie zdobywał gole. Zmarnowana szansa na ekipie Pasjonata zemściła się. Długą piłkę za plecy obrońców gości zagrał Wojciech Szal, a znakomicie zachował się dochodzący do dogodnej sytuacji Mateusz Putek, który pięknym wolejem dał czechowickiej drużynie zaliczkę. Po nieco spokojniejszych minutach oba zespoły wymieniły po jednym ciosie. Z uderzeniem Pawła Suskiego poradził sobie golkiper Pasjonata, a w 37. minucie na raty strzały Krystiana Patronia i dobitkę Mazura bronił wybornie Rogala.

Jak można było przypuszczać przetrzebieni kadrowo czechowiczanie opadli po pauzie z sił. Dużą przewagę w operowaniu piłką zyskali goście z Dankowic, lecz na bramkowe okazje to nie przekładało się. Pasjonat dopiął swego dopiero stałym fragmentem gry. W 79. minucie z rzutu wolnego z okolic 25 metra potężnie „odpalił” Marcin Stasica i ku ogólnemu zdumieniu futbolówka poszybowała w same „widły” bramki MRKS-u. To uskrzydliło podopiecznych trenera Artura Bierońskiego, ale to MRKS mógł ponownie wyjść na prowadzenie. W 85. minucie dośrodkowania Mateusza Wójcikiewicza z rzutu rożnego omal nie zamienił na gola Grzegorz Sztorc, którego próbę głową Adrian Śmiłowski sparował. Kilka minut później derby zakończyły się i trzeba przyznać, że tym razem nie było w nich tyle emocji, co zazwyczaj w tego rodzaju pojedynkach.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Pasjonat Dankowice 1:1 (1:0) 1:0 Putek (21') 1:1 Stasica (79', z rzutu wolnego)

MRKS: Rogala – Szal, Jastrzębski, Kowalczyk, M.Wójcikiewicz, Zwardoń, P.Jurek, M.Adamus, Putek (73' Juraszek), Sztorc, Suski Trener: Biskup

Pasjonat: Śmiłowski – K.Wójcikiewicz, Tomala (61' Lech), Korczyk, Małysz (75' Stasica), Patroń (61' Sadlok), K.Adamus, Herman, Mar.Wróbel, Ogiegło, Mazur Trener: Bieroński