W Bestwinie spotkali się sąsiedzi tabeli Bielskiej Ligi Okręgowej. Miejscowy LKS podejmował Kuźnię z Ustronia. Na boisku różnica klas była jednak widoczna. Choć...

Kuznia Koszarawa dzier

... w pierwszej połowie obie drużyny były dla siebie równorzędnymi rywalami. Zarówno Bestwina, tak i Kuźnia w mecz wchodziły długo. Przez pierwsze dwa kwadranse akcji było, jak "na lekarstwa". To co najważniejsze działo się bowiem po upłynięciu pół godziny gry. W 32. minucie spotkania Szymon Skęczek wykorzystuje niefrasobliwość defensorów z Ustronia, wychodzi sam na sam z Joachimem Miklerem, któremu nie dał szans na skuteczną interwencję. Chwil kilka później mogło być już 2:0. Mogło, ale nieco szczęścia zabrakło Mateuszowi Radwańskiemu. Aktywny od samego początku potyczki Adrian Sikora także swe akcje takiego popołudnia miał. Nie był on jednak w stanie "owocami" wesprzeć swoich kolegów, którzy zresztą pod bramką rywala także zawodzili. Choć okazje ku golom bowiem były. Zwłaszcza...

... w drugiej odsłonie spotkania. Znakomicie wręcz spisywał w bramce się Bartłomiej Droździk, którego pokonać chcieli Adrian Gibiec oraz Arkadiusz Szlajss. Niestety za podobne wyczyny chwalić nie możemy Miklera. Wręcz przeciwnie. Nie przystoi bowiem mającemu epizod w Podbeskidziu Bielsko-Biała golkiperowi popełniać takich błędów, jak ten z 56. minuty, kiedy "asystował" przy bramce Artura Sawickiego. Przyjezdni kontakt z gospodarzami złapali dopiero w końcówce. Marek Szymala uderzeniem z "wapna" dał nadzieję Kuźni na korzystny wynik. Ów nadzieja długo nie trwała, wszak już dwie minuty później Bestwina odnotowała trafienie numer trzy. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Skęczek.

LKS Bestwina - Kuźnia Ustroń 3:1 (1:0) 1:0 Skęczek (32') 2:0 Sawicki (58') 2:1 Szymala (81') 3:1 Skęczek (83')

LKS Bestwina: B.Doździk - Gołąb, Lisewski, Maciążka, Duś (85' Móll), Małaczek, Pokusa, Radwański (80' Nowak), Sawicki, Łoś (75' Żurek), Skęczek Trener: Szymala Kuźnia: Mikler - Dziadek (46' Cieślar), Moskała, Juroszek, Krysta, Szlajss, Szymala, Gibiec, Husar (55' Zaczek), Kocot (55' Żebrowski), Sikora (69' Madzia) Trener: Żebrowski