Przez tydzień na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku trenowali młodzi adepci siatkówki w ramach projektu „Volley Camp”. Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia był Dariusz Luks, swego czasu II trener siatkarek BKS-u Aluprof i dyrektor sportowy miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego EDU-SPORT.

DSC_0429

W „Volley Camp – Szczyrk 2013” udział wzięło blisko 50 osób. Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie – w hali sportowej, ale również siłowni i na plaży. Po części miały charakter ogólnorozwojowy. Jeden z obozowych dni poświęcono na siatkarskie turnieje w formie małych gier. Z realizacji nadrzędnego celu Campu – poprawy techniki indywidualnej uczestników – zadowolony jest trener Dariusz Luks: – Dla nas trenerów był to ciężki tydzień wytężonej pracy. Najważniejsze jednak, że przyniósł zamierzone efekty. Młodzież, która przyjechała do Szczyrku chciała pracować i doskonalić się pod względem siatkarskim. Stąd wyraźna poprawa uczestników Campu w technice poszczególnych elementów, kontroli nad piłką. To nas cieszy – mówi pomysłodawca „Volley Camp” w Szczyrku, który oprócz Waldemara Kawki, szkoleniowca siatkarek Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, był trenerem-koordynującym pracę treningową w poszczególnych grupach. Z dziećmi i młodzieżą pracowali również m.in. II trener Chemika Police, Michal Masek czy trener siatkarzy AZS-u Zielona Góra, Tomasz Paluch.

DSC_0257

– Zarówno dzieci, jak i rodzice pytali już o podobny obóz zimą. I jest to spora satysfakcja, będąca dowodem na to, że zrobiliśmy naprawdę coś fajnego, pożytecznego dla młodych adeptów siatkówki. Znacząca część z nich zdobyte doświadczenie i nauki wykorzysta teraz po powrocie do swoich klubów. Ze swojej strony chciałbym podziękować włodarzom Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku i wszystkim osobom, które na miejscu wykazały się życzliwością i otwartością w stosunku do nas. Mieliśmy w Szczyrku świetne warunki pod każdym względem – sportowym, żywieniowym czy zakwaterowania, a to pozwoliło na realizację w spokoju siatkarskich założeń obozu – dodaje trener Luks, zapowiadając chęć kontynuowania projektu w przyszłości.

A już jutro na naszych łamach „Volley Camp – Szczyrk 2013” w obiektywie!