Rozpoczął się turniej Plaża Open w Kętach. Na „pierwszy ogień” poszli młodzi zawodnicy, którzy – przy pięknej, słonecznej pogodzie – licznie stawili się na starcie rywalizacji.

plazowka mlodziez

Do turnieju męskiego przystąpiło 16 drużyn, z kolei do rozgrywek żeńskich zgłosiło się 12 par. Swoje spotkania od wczesnego poranka rozgrywało zatem aż 56 osób, już od 13. roku życia.

Pierwszym tegorocznym zwycięzcą turnieju Młodej Plaży Open została para Agnieszka Kolasa/Agnieszka Młynarczyk, które w finale pokonały Justynę Kubicę/Paulinę Gruszlik. Co warte odnotowania, te trzy ostatnie zawodniczki to uczennice SMS EDU-SPORT z Bielska-Białej. Na najniższym stopniu podium stanęły Anna Grzybek/Karolina Brudny, bez większych problemów wygrywając z Natalią Krzempek/Agnieszką Bortliczek. W rozpoczętym turnieju męskim decydujące rozstrzygnięcia zapadną w niedzielę.

Finał: Agnieszka Kolasa/Agnieszka Młynarczyk – Justyna Kubica/Paulina Gruszlik 21:15 Mecz o 3. miejsce: Anna Grzybek/Karolina Brudny – Natalia Krzempek/Agnieszka Bortliczek 21:7

Ogromnym wsparciem dla rywalizujących w zawodach Młodej Plaży Open były dzieci z jednego z kęckich przedszkoli. W nagrodę za aktywny udział w imprezie dzieci otrzymały gadżety do kibicowania sponsora głównego wydarzenia firmy Fortuna – Zakłady Bukmacherskie oraz lody od firmy Ice-Mastry.