Wsparty trzema zawodnikami z kadry plusligowej BBTS ATH udał się na mecz do Spały. Tamtejszy lider rozgrywek wygrał w pełni zasłużenie. bbts ath - ZAKSA Podopieczni Pawła Gradowskiego do rywalizacji o ligowe punkty powrócili po miesięcznej przerwie. 8 marca 3:2 pokonali Effectora Kielce, dzień później również po tie-breaku okazali się lepsi od Czarnych Radom. Faworytem rozegranego awansem meczu 24. kolejki byli gospodarze, którzy pewnie przewodzą stawce Młodej Ligi. Zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego, byłego szkoleniowca Skry Bełchatów, spotkanie rozstrzygnął na swoją korzyść w trzech setach. Tomasz Kalembka, Bartosz Bućko i Wojciech Siek, którzy wsparli mniej doświadczonych kolegów, dużego wpływu na przebieg rywalizacji nie mieli. Bielszczanie tylko w pierwszy secie próbowali nawiązać walkę – przegrali do 20. W drugim i trzecim Spała „odjeżdżała” po pierwszych przerwach technicznych.

Pomeczowa wypowiedź trenera Gradowskiego: – Mecz bez historii. Byliśmy wzmocnieni zawodnikami z PlusLigi, ale po drugiej stronie siatki mieliśmy kadrą Polski juniorów. Na marginesie, o wzmocnieniach zawodnikami z PlusLigi nie ma sensu mówić, bo każdy zespół w Młodej Lidze z ich usług korzysta. Wracając do spotkania w Spale. Przeciwnik pod każdym względem był lepszy. Do pierwszych przerw technicznych było nieźle, potem w naszych szeregach następowała dekoncentracja i Spała budowała przewagę. Popełniliśmy dużo błędów własnych, aż 32.

Kolejny mecz ligowy, z Lotosem Treflem Gdańsk, BBTS ATH rozegra 19 kwietnia – w Wielką Sobotę. – Dla nas to nie jest zbyt fortunny termin. Kadrę stanowią studenci z różnych części kraju. Święta chcieliby spędzić z rodzinami. Zabraknie także Bartka Bućki, który z reprezentacją leci do Turcji. Lotos na pewno przyjedzie w mocnym składzie – wyjaśnia trener Gradowski. Mecz z SMS Spałą rozegrano wcześniej, ponieważ zespół ATH Bielsko-Biała wywalczył awans do półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Rywalizacja o prawo gry w finale, odbędzie się w Olsztynie, rozpoczyna się dzisiaj – 10 kwietnia. Potrwa do najbliższej niedzieli.

SMS PZPS Spała – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:16, 25:16) BBTS: Wykręt, Bućko, Ogrodniczuk, Siek, Kalembka, Czerwiński oraz Laszczak (libero) Marek, Słomka, Czapla, Mierzeński Trener: P.Gradowski