BBTS ATH wygrał pierwszy mecz z faworyzowaną ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Bielski zespół udał się zatem na rewanż z zaliczką. BBTS ATH druzyna W pierwszej fazie play-off drużyny rywalizowały ze sobą na przestrzeni dwóch spotkań. Podopieczni Pawła Gradowskiego po pierwszym pojedynku zakończonym zwycięstwem musieli zatem w Kędzierzynie-Koźlu wygrać po raz drugi. Ewentualnie rozstrzygnąć na swoją korzyść złotego seta.

Mecz rozpoczął się od punktowego prowadzenie bielskiej drużyny. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 10:10, następnie objęli prowadzenie, którego nie roztrwonili. Druga partia przebiegała pod dyktando ZAKSY, ale w końcówce bielszczanie odrobili straty – 23:23. Dwie ostatnie piłki wygrali kędzierzynianie, podobnie jak trzeciego seta, który większych emocji nie dostarczył.

Zwycięstwo ZAKSY oznaczało konieczność rozegrania złotego seta. W nim również była górą, wygrała 15:7.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) złoty set 15:7

BBTS ATH: Miarka, Smolana, Siek, Pacławski, Czerwiński, Czauderna (libero), Madej, Grad, Pihan, Wróbel, Marek Trener: Gradowski