Na dobre rozpoczęły się zajęcia nauki pływania dla dzieci z koziańskich „podstawówek”. Niespełna 50 dzieci, poznaje techniki i doskonali swoje umiejętności. Wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. – Dzieci bardzo chętnie i szybko się uczą, przełamują swoje lęki i obawy, poznając na czym polega przyjemność z pływania. Zachęcam do skorzystania z naszej oferty, ponieważ mamy jeszcze wolne miejsca – dodaje dyrektor CSW Konrad Hamerlak.


Drugi turniej w odsłonie jesiennej rozegrały w niedzielę 14 października zespoły minisiatkarskie z rocznika 2006 i młodszych. Ponownie najlepiej w stawce poradziły sobie młode zawodniczki z Andrychowa, zajmując wszystkie miejsca na podium. Emocji i zaciętych meczów jednak nie zabrakło, do końca w grze o najlepsze lokaty liczyły się drużyny z Porąbki, Witkowic i Kęt, które finiszowały ostatecznie poza „pudłem”.

Klasyfikacja II Grand Prix Kóz w minisiatkówce o Puchar Dyrektora CSW:
1. miejsce – Andrychów III
2. miejsce – Andrychów II
3. miejsce – Andrychów I
4. miejsce – Porąbka I
5. miejsce – Witkowice I
6. miejsce – Kęty I
7. miejsce – Witkowice II
8. miejsce – Porąbka III
9. miejsce – Kęty II
10. miejsce – Porąbka II
11. miejsce – Kozy


Swoje rozgrywki w hali CSW kontynuuje Halowa Liga Skrzatów. We wtorek 9 października odbyły się spotkania drużyn z rocznika 2010. Punkty za wygrane dopisały do ligowej tabeli ekipy Zapory Porąbka, Orła Łękawica i Football4Pro, które pokonały odpowiednio rówieśników Wilkczów Wilkowice, UKS AP Champions oraz Pioniera Pisarzowice.

Miniony tydzień zakończył się kolejnym udziałem koziańskich seniorów w zajęciach w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I tym razem chętnych do skorzystania z gimnastyki korekcyjnej w wodzie na terenie pływalni Centrum nie zabrakło. – Seniorzy chcą być aktywni, spędzać czas w gronie rówieśniczym, co z całą pewnością jest bardzo pozytywne – mówi dyrektor CSW w Kozach.