Po kilku latach przerwy do bielskiej „okręgówki” powraca Piast Cieszyn. Wczoraj Podopieczni Michała Kurzei pokonali 2:1 LKS Goleszów, po zwycięskiej bramce w doliczonym czasie gry autorstwa Ireneusza Jelenia.

piast_cieszyn Od pierwszego gwizdka arbitra było widać, że Piast gra o najwyższe cele. Pierwsze 25. minut gry to absolutna dominacja gospodarzy, którą nawet potwierdzili bramką. Dobrze dysponowanego tego dnia Dariusza Gletę pokonał Ireneusz Jeleń. Z upływem czasu tempo spotkania odrobinę spadło, a do głosu zaczęli dochodzić goście z Goleszowa, których przewaga zarysowała się na boisku aż do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron ponownie lepiej prezentowali się miejscowi. Na ich drodze, aby podwyższyć wynik spotkania stanęła jednak… skuteczność. Piast pudłował na „potęgę”. Wystarczy przytoczyć sytuację Wojciecha Kołka, czy uderzania z najbliższych odległości, po których piłka lądowała na słupku lub poprzeczce „świątyni” Glety. Paradoksalnie bramkę zdobyli goście. Pierwsza groźna okazja i od razu gol autorstwa Dawida Janoszka, po znaczącym błędzie Karola Przeworskiego przy wznawianiu gry z „piątki”. W końcówce spotkania swoim geniuszem błysnął Jeleń. Wpierw przejął piłkę w środkowej strefie boiska, następnie minął przeciwników, zszedł ze skrzydła i uderzeniem prawą nogą posłał piłkę do siatki „zahaczając” po drodze jeszcze o słupek. Licznie zgromadzona publiczność w Cieszynie nie bez powodu oszalała. Wszak były reprezentant Polski zapewnił Piastowi trzy punkty, które otwierają mu bramy do ligi okręgowej!

Trener mistrza skoczowskiej A-klasy, Michał Kurzeja, po meczu: - Początek spotkania należał do nas. Po strzelonej bramce nieco spuściliśmy z tonu. W końcówce Irek Jeleń zapewnił nam mistrza fantastycznym uderzeniem. Na stadionie i w szatni zapanowała euforia. Po latach wracamy do „okręgówki”. Bardzo długo na to czekaliśmy! Piast Cieszyn – LKS Goleszów 2:1 (1:0) 1:0 I.Jeleń (17’) 1:1 Janoszek (81’) 2:1 I.Jeleń (90’) Piast: Przeworski – Bujok, Szarzec, Chrapek, Adamek, Olszar, Ł.Jeleń (90+1’ Fatalski), I.Jeleń, Stasiak, Tomala (72’ Lipovsky), Zahatlan (59’ Kołek) Trener: Kurzeja LKS Goleszów: Glet – M.Cieślar, D.Cieślar, Rucki, Duraj, Janoszek (82’ Obrochta), P.Gibiec, Juroszek, P.Cieślar, A.Gibiec, Franek Trener: Misiarz