Przetasowania na podium
Stawką meczu w Bystrej była pozycja na podium i zbliżenie się do miejsca gwarantującego awans do skoczowsko-żywieckiej "okręgówki". Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 35. minucie objęli prowadzenie. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził jednak Szymon Stawowczyk, zaś następnie Deiverson Lima "wpakował" na 1:2. Tuż przed końcem Magura ponownie remisowała po uderzeniu Adama Frydla. Gdy wszyscy spodziewali się, że mecz zakończy się remisem - Bartosz Woźniak w doliczonym czasie zapewnił beniaminkowi ze Ślemienia zwycięstwo. Tym samym Smrek awansował na 3. miejsce, natomiast Magura spadła na 5.

Niespodzianka wisiała w powietrzu
Patrząc przez pryzmat tabeli Maksymilian Cisiec był zdecydowanym faworytem meczu w Sopotni. Gospodarze stawili jednak opór, a po hattricku Kamila Kozieła bliscy byli zapunktowania. - Wydaje mi się, że byliśmy lepszą drużyną. Popełniliśmy proste błędy w defensywie, które dużo nas kosztowały. Remis byłby zasłużony. Jeżeli chcemy się utrzymać, to nie możemy jednak takich bramek tracić. Po takim meczu hattrick nie smakuje, ale cieszę się, że jestem w coraz lepszej formie - powiedział w rozmowie z naszym portalem Kozieł po porażce 4:5.

"Czerwona latarnia" ponownie dostała "gonga"
Już tylko matematyczne szanse na utrzymanie zostały II drużynie Koszarawy Żywiec. Piłkarze Mateusza Hernasa w poniedziałek przegrali 1:2 z Jeleśnianką Jeleśnia, choć do 87. minuty prowadzili 1:0. Gola dla gospodarzy zdobył Damian Dobranowski, który skutecznie uderzył z rzutu karnego. Futboliści Dariusza Kozieła grał jednak do końca, co zostało im wynagrodzone. Kacper Dunat strzelił tego dnia 2 gole - wpierw pokonał Jakuba Nowaka bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego, zaś komplet punktów zapewnił cudownym strzałem... z przewrotki. Zwycięstwo pozwala Jeleśniance realnie jeszcze myśleć o zachowaniu statusu a-klasowicza.