Choć kolejny mecz ligowy w trakcie zimowych przygotowań nie przyniósł rozstrzygnięcia remisowego, to trenerzy rywalizujących w Czeskim Cieszynie zespołów beskidzkich, byli w swoich ocenach zgodni...

pilka norbert barczyk – Nie wykorzystaliśmy w tym spotkaniu multum wypracowanych sytuacji bramkowych – zaznaczyli Tomasz Wuwer i Krzysztof Sornat. Rzeczywiście bowiem obie drużyny skutecznością nie grzeszyły, a gdyby choć część z nich udało się zamienić na gole, sparing zakończyłby się rezultatem hokejowym.

A tak stanęło na trzech bramkach – Szymon Płoszaja z 4. minuty i Bartłomieja Ruckiego z 70. minuty oraz Daniela Flejszmana z minuty 87. Zwycięstwo odnotował więc zespół z Wisły, a szkoleniowiec dodał: – Zaprezentowaliśmy się typowo, jak na ten moment przygotowań. Nie było widać świeżości w naszych poczynaniach. Byliśmy bardzo zmęczeni.

A-klasowa Błyskawica? Do Czeskiego Cieszyna przyjechała tylko w 11-osobowym zestawieniu, ale – nie licząc festiwalu marnowanych okazji – pokazała się z niezłej strony. – Z gry wyglądało to nieźle, tym niemniej cały czas mamy nad czym pracować – skwitował w rozmowie z naszym portalem, trener Sornat.

KS Wisła – Błyskawica Drogomyśl 2:1 (1:0) Gole dla KS Wisła: Płoszaj, B.Rucki Gol dla Błyskawicy: Flejszman

KS Wisła: Wnętrzak – Łacek, Tomala, Kotrys, Kukuczka, Pietraczyk, Pilch, B.Rucki, Borutko, Płoszaj, Leśniewicz oraz Szalbut, Mazurek, Małyjurek, D.Juroszek Trener: Wuwer

Błyskawica: Siekierka – Juraszek, T.Saltarius, Mar.Saltarius, Byrczek, Krzempek, Haka, Loska, Mat.Saltarius, Dziadek, Flejszman Trener: Sornat