Radość w szeregach beniaminka z Cieszyna, smutek w Chybiu. Goście wygrali mecz, którego stawką było "punktów sześć".  GKS BELCHATOW - CRACOVIA KRAKOW

Do spotkania szalenie istotnego dla układu tabeli w jej dolnych rejonach oba zespoły przystąpiły w odmiennych nastrojach. Piast przegrał przed tygodniem u siebie z Czarnymi Jaworze, Cukrownik wygrał natomiast w Żywcu z Koszarawą. Pojedynek zespołów walczących o uniknięcie spadku do A-klasy lepiej rozpoczęli goście. W 23. minucie wynik meczu otworzył Jakub Wnęk, wykończył zespołową akcję. Chwilę później było 0:2. Podanie Dawida Janoszka na gola zamienił Rotislav Gros. Wobec takiego obrotu spraw mogli oddać inicjatywę gospodarzom. – Mogliśmy w drugiej połowie grać spokojnie, nastawić się na kontrataki. Po przerwie więcej z gry miał Cukrownik – klaruje Marek Bakun, opiekun Piasta.

Podopieczni Andrzeja Myśliwca bramce strzeżonej przez Damiana Krzywdę zagrażali głównie po długich zagraniach i dośrodkowaniach w pole karne. Zanim udało im się skonstruować skuteczny atak – zwieńczony przez Mariusza Adaszka – stracili trzeciego gola. W obrębie „szesnastki” faulowany był Michał Pszczółka. Piłkę w „wapna” skierował do celu Janoszek.

Cukrownik próbował w końcówce odwrócić losy meczu, szukał kontaktowego trafienia, ale zespół z Cieszyna mądrze się bronił. Odpowiadał za pośrednictwem szybkich wypadów na drugą połowę. Po jednym z nich Mateusz Brak padł w polu karnym. – Ewidentna jedenastka. Zawodnik był cięty równo z trawą, a zobaczył żółtą kartkę za symulację – opisuje zdarzenie w ostatnich minut trener Bakun. Ostatecznie wynik ustalony przez Adaszka nie uległ zmianie. Beniaminek wykonał kolejny krok w kierunku utrzymania. Drużyna z Chybia pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli.

Cukrownik Chybie – Piast Cieszyn 1:3 (0:2) 0:1 Wnęk (23') 0:2 Gros (35') 0:3 Janoszek (60', z rzutu karnego) 1:3 Adaszek (66')

Cukrownik: Nalepa – Feruga, Urbanek, Adaszek, Janulek, Miłek, Folek, Neter (46' Suchan), A.Stokłosa (80' Sosna), Ł.Szczygielski (80' Śmieja), R.Szczygielski Trener: Myśliwiec

Piast: Krzywda – A.Brachaczek, Rucki, Stasiak, Bujok, Tomala, Pszczółka, Gros, Janoszek (80' Brak), Wnęk, Chmiel (35' Granak) Trener: Bakun