Spodnie dresowe męskie - jaki materiał i krój?

Spodnie z dresu, przeznaczone do ćwiczeń, powinny:

  • być uszyte z bawełny z domieszką syntetycznych tkanin
  • mieć ściągacze przy nogawkach
  • wyróżniać się niezbyt obszernym krojem


Spodnie dresowe męskie uszyte z bawełny i innych materiałów syntetycznych to najlepszy wybór. Takie modele odpowiednio odprowadzają wilgoć i nie rozciągają się nadmiernie. Ściągacze pełnią nie mniej praktyczną rolę - bez nich spodnie zsuwają się z kostek i podwijają podczas aktywności. Niezbyt obszerny krój to też ważna kwestia. W zbyt luźnym ubraniu wykonywanie ćwiczeń nie jest tak efektywne. Panowie najczęściej wybierają spodnie dresowe czarne lub szare, których szeroki wybór znajdziemy w ofercie Diverse. Dzięki temu, do takich spodni można dobrać dowolny kolor t-shirta lub bluzy. Na czerni nie widać zabrudzeń, co ma duże znaczenie, gdy ćwiczysz na zewnątrz podczas deszczu.

Spodnie z kieszeniami czy bez?

Do ćwiczeń na siłowni lub do jazdy na rowerze najlepsze będą spodnie bez kieszeni i wiązań w pasie. Zdecyduj się wówczas na modele ściągane w pasie gumką i bez kieszeni. Jeśli mowa o jeździe na rolkach lub wrotkach, tutaj kieszenie nie są przeszkodą. Na siłowni kieszeń się nie przyda: nic do niej nie schowasz, ponieważ drobiazgi w kieszeni będą Ci po prostu przeszkadzać. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o spodniach dresowych przeznaczonych do ćwiczeń, które składają się z materiału wierzchniego i podszewki. Są one dedykowane przede wszystkim biegaczom, którzy uprawiają jogging zimą lub w chłodniejsze miesiące. Zadaniem podszewki termoaktywnej jest ochrona przed chłodem i odprowadzanie wilgoci. W sprzedaży znajdziesz również spodnie dresowe z siatką. Zazwyczaj taka drobna siatka znajduje się w okolicy podudzia.

Podsumowanie. Dzięki odpowiednim spodniom możesz swobodnie wykonywać ćwiczenia. Nie bez znaczenia jest krój (raczej dopasowany), ściągacze i kieszenie. Najlepszym kolorem spodni będzie czarny lub szary, który pasuje do wszystkich stylizacji sportowych. Możesz zdecydować się też na spodnie z zamkiem po boku nogawki: to świetny wybór na rower! Spodnie dresowe są nie tylko wygodne, ale i łatwe w utrzymaniu czystości - upierzesz je w temperaturze 40-60 stopni w pralce. Takie spodnie nie wymagają prasowania. Modele uszyte z bawełny posiadają doskonałe właściwości, idealne dla aktywnych mężczyzn.