Wielkim sukcesem duetu zawodniczek Victorii-MOSiR Cieszyn zakończyły się finałowe, ogólnopolskie zmagania w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek.

plazowka_Cieszyn

Mistrzynie Śląska w siatkówce plażowej – pochodząca z Cieszyna Adrianna Gaś i jej rówieśniczka z Pogwizdowa Martyna Kłoda – z nadziejami udały się na finałowy turniej  do Strzelina. Jak się okazało zupełnie nieprzypadkowo. Podopieczne klubu Victoria-MOSiR Cieszyn radziły sobie znakomicie. Najpierw przebrnęły przez fazę eliminacyjną, by w półfinale 21:15 i 21:14 pokonać duet z Radomia – Anna Pawłowska/Paulina Niedźwiedzka. W wielkim finale naprzeciw cieszyńskich młodziczek z rocznika 1998 stanęły zawodniczki ze Starogardu Gdańskiego – Aleksandra Wąsowska/Agata Lamek. Premierowa odsłona w starciu obu duetów zakończyła się sukcesem rywalek 21:14. Więcej emocji przyniósł set drugi. W nim bliskie wygranej były cieszynianki, ale ostatecznie „na przewagi” lepsze okazały się młodziczki ze Starogardu Gdańskiego, który mogły cieszyć się ze złota. Beskidzkim siatkarkom plażowym przypadło w udziale krajowe srebro, co i tak jest wynikiem jakże wartościowym.

Warto odnotować natomiast, że to Martyna Kłoda uznana została MVP całego turnieju.

Czołówka klasyfikacji końcowej MP młodziczek w siatkówce plażowej: 1. Wąsowska Aleksandra/Lamek Agata (UKS Libero Starogard Gdański) 2. Gaś Adrianna/Kłoda Martyna (VC Victoria-MOSiR Cieszyn) 3. Korusiewicz Sandra/Orlicka Magdalena (APS TPS Rumia) 4. Pawłowska Anna/Niedźwiedzka Paulina (MUKS 13 Radom)