Już niebawem w naszym serwisie regularnie pojawiać się będą przydatne sportowcom, trenerom, a także ludziom mającym do czynienia tylko z amatorskim sportem, porady i wskazówki z zakresu szeroko pojętej psychologii sportu.

Ogromną rolę aspektów mentalnych we współczesnym sporcie podkreślają dziś niemal na każdym kroku sami zawodnicy oraz ich trenerzy. Chcąc w pewien sposób zwrócić uwagę na zagadnienia psychologii sportu i choć częściowo ukierunkować trening mentalny w sporcie wyczynowym i amatorskim, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu na łamach serwisu SportoweBeskidy.pl tzw. STREFY MENTALNEJ. Ekspertem będzie w niej Dominika Kupciw, psycholog sportu i aktywności fizycznej, trener przygotowania mentalnego. To absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologii sportu i aktywności fizycznej na Bangor University w Wielkiej Brytanii. Dotychczas współpracowała ze sportowcami i trenerami m.in. takich dyscyplin, jak boks amatorski, judo, snowboard cross, narciarstwo biegowe, gimnastyka artystyczna, lekkoatletyka czy piłka nożna. Od ponad roku współpracuje ze sportowcami i trenerami na Podbeskidziu.

– Coraz więcej sportowców i trenerów, rozumiejąc jak istotne w sporcie profesjonalnym jest przygotowanie psychiczne, decyduje się na współpracę z psychologiem sportu. Celem takiej współpracy jest przede wszystkim budowanie mocnej psychiki, wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz przygotowanie mentalne do ważnych zawodów. Dotychczas psychologia sportu i trening mentalny kojarzone były przede wszystkim ze sportem profesjonalnym. Okazuje się jednak, że coraz częściej porady i wsparcia poszukują osoby zajmujące się sportem amatorsko – mówi dla naszego portalu Dominika Kupciw.

Tym samym zapowiadamy naszym Czytelnikom cykl ciekawych i pomocnych artykułów w ramach STREFY MENTALNEJ, prawdopodobnie już w nowej odsłonie Sportowych Beskidów! To także okazja dla Was, by zasięgnąć opinii w nurtującym zagadnieniu.