Trwa 79. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2013 roku. Po raz pierwszy nominacji doczekał się odnoszący wielkie sukcesy w szybownictwie, Sebastian Kawa. To duże wyróżnienie dla pilota Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, który od wielu lat niepodzielnie panuje w rywalizacji na całym świecie.

Sebastian_Kawa

W tym roku czytelnicy Przeglądu Sportowego, internauci strony www.przegladsportowy.pl i telewidzowie Telewizji Polskiej wybierają najlepszych sportowców z grona 25 nominowanych. Dodatkowo wskazany zostaje w plebiscycie najpopularniejszy sportowiec minionego roku. Pierwszy etap głosowania, który rozpoczął się końcem listopada, trwa jeszcze przez kilka dni – do 4 stycznia 2014 r. poprzez kupony dostępne w Przeglądzie Sportowym, a do 8 stycznia za pośrednictwem wskazanej powyżej strony internetowej. Gala Mistrzów Sportu, na której poznamy ostateczne rozstrzygnięcia, odbędzie się trzy dni później. Ostatnie cztery edycje plebiscytu kończyły się laurami dla biegaczki Justyny Kowalczyk, która aktualnie prowadzi również w cząstkowym głosowaniu internetowym, wyprzedzając skoczka Kamila Stocha.

Zachęcamy z beskidzkiego punktu widzenia do oddawania głosów na Sebastiana Kawę, jednego z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. W uzasadnieniu nominacji dla bielszczanina czytamy: „Jego domeną stało się seryjne wygrywanie każdych liczących się zawodów, w jakich bierze udział. Od 2003 roku zwyciężył we wszystkich zawodach (poza MŚ klasy Standard w Rieti w 2008 roku) najwyższej rangi w których startował. W tym roku zdobył trzy złote medale: mistrzostw świata w klasie Standard (w Argentynie), mistrzostw Europy w klasie 18-metrowej (we francuskim Vinon-sur-Verdon) oraz europejskiego czempionatu w kl. Standard (na terenach wokół Ostrowa Wlkp.).”

W ostatnich latach plebiscytu z grona beskidzkich sportowców nominowani do nagrody byli m.in. Adam Małysz i Tomasz Adamek.