Kolejne znaczące osiągnięcia stały się udziałem pływackiej Victorii Kozy, któremu to klubowi nasz portal patronuje medialnie.

plywanie Victoria Kozy

W Krakowie odbył się finał edycji „Pływaj z nami na Koronie”. Julia Koczur, podopieczna klubu z Kóz, dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Za zwycięstwa na 100 metrów stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym zapewniła sobie tytuł najlepszej zawodniczki w łącznej klasyfikacji. Dwa medale brązowe na 50 m „klasykiem” i 100 m stylem zmiennym zdobyła z kolei Justyna Sołczykiewicz, a Maja Malarz poprawiła swoje rekordy życiowe.

Pływacy Victorii dali znać o sobie również podczas Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu, gdzie wystąpili Patryk Blachura i Mateusz Sordyl. Ten pierwszy wywalczył srebro na 400 m stylem zmiennym (ustanawiając rekord klubu) i brąz na 100 m stylem grzbietowym. Jego klubowy kolega w swoich startach ustanawiał nowe „życiówki”. I właśnie znakomite czasy w największym stopniu świadczą o postępach wychowanków pływackiej Victorii Kozy.