Bardzo słabo na tle - teoretycznie - słabszego przeciwnika wypadli zawodnicy Czarnych Jaworze. "Czerwona latarnia" bielskiej "okręgówki" przegrała i...

Czarni Jaworze - Pionier Pisarzowice_13

... bardzo rozczarowała swą postawą swojego szkoleniowca - Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. To nie do pomyślenia, że drużyna chcąca się utrzymać w lidze okręgowej traci tyle bramek. W trzech sparingach daliśmy sobie ich już strzelić dziesięć. Tym bardziej, że graliśmy z drużynami, które wcale nie odbiegają od nas aż tak poziomem. Taki stan rzeczy nie może się utrzymać. Od wtorku treningi zaczynają z nami nowi zawodnicy, za tydzień będą już do mojej dyspozycji. Ten mecz jest dla mnie bolesną porażką - powiedział nam po meczu Wojciech Struś, szkoleniowiec Czarnych.

W rzeczy samej postawa Czarnych w tym spotkaniu zasługiwała na naganę. Jaworzanie do przerwy przegrywali już 0:2 po prostych, indywidualnych błędach. To z całą pewnością spowodowane jest wprowadzaniem ustawienia gry na trzech obrońców, które póki co egzaminu nie zdaje. Po przerwie piłkarze Strusia wzięli się do odrabiania strat. A właściwie wziął się... Struś. Grający trener Czarnych zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Jego gola uprzedziło trafienie z rzutu karnego Mariusza Wacławskiego podyktowanego po faulu na... Strusiu. Na doprowadzenie do wyrównania czasu już zabrakło. I sprawiedliwie, wszak lider wadowickiej A-klasy zasłużył na wygraną.

Czarni Jaworze - Burza Roczyny 2:3 (0:2) Gole dla Czarnych: Wacławski, Struś

Czarni: Feruga - Wacławski, Tomalik, Handzel, Mi. Sztykiel, Gucwa, Ma. Sztykiel, J, Sztykiel, Król, Struś, Sosna Trener: Struś