W Szczyrku i Wilkowicach zaplanowano dwa towarzyskie mecze, w których juniorska reprezentacja Polski złożona z uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej zagra z reprezentantkami Gruzji.

SMS PZPS Szczyrk int Już dziś o godzinie 16:30, w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, rozpocznie się pierwsza z siatkarskich potyczek sparingowych. Uczennice placówki stacjonującej w Szczyrku podejmą reprezentację seniorek Gruzji, która przebywa aktualnie w Gliwicach na 10-dniowym zgrupowaniu. Drugie spotkanie podopiecznych trenera Wiesława Popika z Gruzinkami będzie można obejrzeć w Wilkowicach – w piątek 3 czerwca od godziny 18:00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dla siatkarek SMS PZPS będzie to ciekawa konfrontacja, stanowiąca dla rocznika juniorek dobre przetarcie w kontekście lipcowych meczów barażowych o awans na Mistrzostwa Europy. Tym bardziej, że Gruzinki wydają się mocne. Właśnie pokonały w towarzyskim meczu 4:0 w setach ekipę tegorocznego I-ligowca Silesii Volley Mysłowice. Co ciekawe, w bieżącym tygodniu przewidziano także wspólny trening uczennic z testowymi przeciwniczkami.