Przemysław Niemiec nie był wprawdzie polskim bohaterem 2. etapu Tour de France, ale bez czasowych strat uzyskał awans w „generalce” wyścigu.

Przemek Niemiec

Kolarz z Pisarzowic w barwach Lampre-Merida, podczas drugiej próby w wyścigu – z Bastii do Ajaccio (długość 156 kilometrów) – trzymał się w ścisłej grupie kolarzy. Razem z peletonem dojechał do mety. Finiszował jako 47. zawodnik i identyczną pozycję Przemysław Niemiec zajmuje w klasyfikacji generalnej. Etap zakończył się triumfem Belga Jana Bakelantsa (Radioshack), który został nowym liderem Touru. Błysnął inny z Polaków Michał Kwiatkowski, finiszując na znakomitym, trzecim miejscu. 23-latek został tym samym liderem klasyfikacji młodzieżowej jubileuszowej, setnej edycji wyścigu.