Dotkliwych kar dla klubu z Ujsół, wobec przerwanego meczu ligowego z LKS-em Sopotnia, należało się spodziewać. Decyzję w sprawie podjęto na dzisiejszym posiedzeniu Wydziału Gier i Dyscypliny organu prowadzącego a-klasowe rozgrywki na Żywiecczyźnie.

aklasa_zywiec W 65. minucie spotkanie w Złatnej zostało przerwane po tym, jak na murawę wtargnął kibic i uderzył sędziego zawodów. Wówczas pełniący rolę gospodarza Muńcuł remisował 2:2 z piłkarzami z Sopotni.

Dziś, podczas posiedzenia Wydziału Gier i Dyscypliny żywieckiego podokręgu, sprawę potraktowano jako jedną z priorytetowych. Muńcuł Ujsoły otrzymał zgodnie z oczekiwaniami surowe kary. Kwestią bezsporną jest walkower dla ekipy przeciwnej. Ponadto, zdecydowano, iż najbliższe trzy mecze domowe – z Beskidem Gilowice, Koszarawą Babia Góra i LKS-em Pewel Ślemieńska – Muńcuł rozegrać ma bez udziału publiczności. Klubu z Ujsół nie ominęła również kara finansowa – jej wysokość to 300 złotych.