We włoskim turnieju rywalizowały drużyny U-15, U-17 i U-19 Rekordu, które miały możliwość sprawdzenia się z ekipami z Francji, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji oraz Ukrainy. Wszystkie zespoły "rekordzistów" bez większych problemów przeszły przez zmagania eliminacyjne, przez co na parkiecie w fazie finałowej zobaczyliśmy wszystkie ekipy z Bielska-Białej.

Jako pierwsza poległa drużyna U-17 Rekordu, która w ćwierćfinale uległa hiszpańskiemu Interowi Movistar 0:2 i zostały jej jedynie zmagania o miejsca 5-8. Ułatwione zadanie miały ekipy U-15 i U-19, które fazę finałową zaczynały od półfinałów, gdzie pokazały one swą wyższość nad rywalami.Drużyna U-15 w 1/2 finału pokonała akademię Lazio Rzym 3:1. Takim samym wynikiem zakończyła się również półfinałowa potyczka zespołu U-19, która dzięki dwóm trafieniom Damiana Hilbrychta oraz Kamila Surmiaka pokonała hiszpańską Palmę futsal i również awansowała do finału Montesilvano Futsal Cup.

Niestety, w finałach rozgrywek obie drużyny bielszczan musiały uznać wyższość swoich rywali. Wpierw zespół U-15 Rekordu uległ reprezentacji Ukrainy w tej samej kategorii wiekowej 1:4, z kolei drużyna U-19, która miała bardzo silny skład w którym występowali gracze Futsal Ektraklasy (Michał Kałuża, K.Surmiak, Szymon Cichy, oraz Tomasz Gąsior) w finale minimalnie przegrała z chorwackim FC Split Tommy 1:2 i ostatecznie drużyny U-15 i U-19 wracają do Polski ze srebrnymi medalami, co z pewnością jest dużym sukcesem na tak świetnie obsadzonym międzynarodowym turnieju.

Rekord U-15 (2. miejsce): Kurowski – Kowalczyk, Tatarczyk, Guzdek, Mucha, Kania, Wróblewski, Mielnikiewicz, Kopacz; trener – Bartosz Woźniak

Rekord U-17 (8. miejsce): Syc, Burzej - Grzywaczewski, Jekiełek, Skrzela, Stawicki, Miłoń, Antczak, Byrdy, Bystroń, Czyż, Pietyra; trener – Piotr Jaroszek