W lakonicznym komunikacie bielski klub poinformował jeszcze przed meczem, że Harry Brokking przestał pełnić funkcję szkoleniowca. Dobiegła tym samym końca ponad 3-letnia praca trenera z siatkarzami BBTS-u, która zaowocowała w ubiegłym sezonie awansem do PlusLigi. W elicie drużynie wiedzie się nieszczególnie – to najogólniej rzecz ujmując, bo na koncie bielszczan zamykających tabelę jest na ten moment ledwie 1 zwycięstwo.

Trudną misję poprawy gry i wyników BBTS-u powierzono dotychczasowemu asystentowi Brokkinga, a więc Sergijowi Kapelusowi, który – czego można było się spodziewać – nie dokonał żadnego cudu niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W konfrontacji z zawiercianami goście mieli poważne problemy z przyjęciem zagrywki przeciwnika. Pierwszego seta przegrali wyraźnie, nie potrafiąc także znaleźć sposobu na zatrzymanie Marcina WalińskiegoMiłosza Zniszczoła. Tradycyjnie w szeregach BBTS-u brylował Jake Hanes, ale udane ataki Amerykanina nie miały znaczącego wpływu na przebieg rywalizacji.

W secie następnym walki było nieco więcej. Przyjezdni prowadzili nawet 8:6 po ataku Dawida Wocha. Szybko jednak podopieczni Michała Winiarskiego doszli do głosu, a zadziwiająca momentami skuteczność Hanesa pozwalała na utrzymywanie kontaktu, lecz nie przejęcie inicjatywy. Różnicę na finiszu zrobiły znów akcje Walińskiego – konkretnie w elemencie zagrywki.

Od kolejnej partii na placu gry pojawił się Radosław Gil w roli rozgrywającego, a efektem było urozmaicenie akcji bielskiej drużyny w ofensywie. Siatkarze Aluronu prowadzili 11:8 po asach serwisowych Dawida Konarskiego, ale odpowiedź w zagrywce i ataku Jakuba Urbanowicza przysporzyła ekipie spod Klimczoka remisu. Bielszczanie na dobre się wówczas rozkręcili, potrafili odskoczyć na 19:16, ale w końcówce argumentów im zabrakło. Ostatnie akcje od stanu 23:23 należały do kadrowicza Bartosza Kwolka, pieczętującego triumf zawiercian 3:0.

Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)