Na sztucznej płycie boiska w Czechowicach-Dziedzicach o pierwsze punkty w tej rundzie walczyły zespoły MRKS-u i Świtu. Faworyta wskazać było nie sposób.

mrks cz-dz I równe siły obu ekip w dużej mierze potwierdziło boisko. Z pierwszej odsłony potyczki na uwagę zasługuje minimalnie chybiony strzał Dawida Szczotki z 8. minuty po stronie Świtu oraz wybronione uderzenie Michała Adamusa, a także zamieszanie podbramkowe i próby pokonania Rafała Pawlusa podjęte na raty i bezskutecznie przez Pawła Suskiego i Rafała Żurka.

Odsłona numer dwa rozpoczęła się od mocnych akcentów. W 48. minucie Marcin Kozioł zapisał na swoim koncie jedną z piękniejszych bramek w karierze. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy napastnik Świtu chciał piłkę w pole karne dośrodkować, ale skończyło się na przepięknym, mierzonym strzale ponad zaskoczonym Wojciechem Rogalą ku osłupieniu widzów spotkania w Czechowicach-Dziedzicach. Odpowiedź gospodarzy była piorunująca. Skrzydłem akcję zainicjował Łukasz Miszczak, dograł futbolówkę do Adamusa, którego strzał trafił w rękę jednego z przeciwników. Arbiter zastosował przywilej korzyści, co skrzętnie wykorzystał Suski. Od tego momentu żadna z drużyn przewagi wyraźnej osiągnąć nie zdołała. W 80. minucie MRKS uchronił przed stratą gola Wojciech Szal, który przeciął lot piłki po uderzeniu M.Kozioła. 60 sekund później w słupek bramki cięcinian przymierzył Adamus. Wobec braku skuteczności w tym fragmencie podział „oczek” stał się faktem.

Niedosyt czuć mogą obie drużyny. Zmartwieniem dla czechowickiej ekipy jest kontuzja kostki Krzysztofa Kocierza, co wobec dłuższej absencji Mateusza Żyły i Grzegorza Sztorca spędzi zapewne sen z powiek trenera Marcina Biskupa.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Świt Cięcina 1:1 (0:0) 0:1 M.Kozioł (48') 1:1 Suski (51')

MRKS: Rogala – Szal, Gąsiorek, Żurek, Jastrzębski, Niemczyk, T.Kozioł, Kocierz (33' Kowalczyk), Adamus, Suski, Miszczak Trener: Biskup

Świt: Pawlus – Dominik Juraszek, Kukioła, Skolarz, Szumlas, Pyjas (89' Dawid Juraszek), Gołuch (87' Mieszczak), Kozieł, Szczotka, Kosiec (60' Sołtysek), M.Kozioł Trener: D.Kozieł