I-ligowcy przegrali...
… z „niebiosami”. Wobec obfitych opadów organizatorzy rozgrywek przełożyli mecze 14. kolejki na 6 maja. Zaległości niebawem zostaną zatem odrobione.

Dwa stracone
Biorąc pod uwagę duże szanse na awans do I ligi Harnasi i ekipy Wojs Media remisy z niżej notowanymi rywalami mogą na końcowym sukcesie zaważyć. Pierwsza z wymienionych drużyn po premierowej odsłonie przegrywała z Olewers 2:4 Ostatecznie zdołała wyrównać, w czym duży udział miał autor hat-tricka – Dawid Talik. Wojsi podzielili się natomiast punktami, wobec remisu 5:5, z Małą Siódemeczką. Krzysztof Wachol w ostatniej minucie zanotował decydujące trafienie połowicznie zadowalając faworyta.

Lider w gazie
FC Blaszok wygrał kolejny mecz i wciąż przewodzi stawce II ligi. Niezawodny Krystian Romejko zdobył trzy gole. Co ciekawe lider do przerwy remisował 1:1 z FC Wu. Ostatecznie zwyciężył 7:2, zarazem po raz siódmy z rzędu.

Sparty nie zdobyli zdobyć
Pogromem zakończył się pojedynek The Shakres – Sparta. Reprezentanci bielskiej jednostki wojskowej wygrali 11:0! Łukasz Szołucha zdobył cztery gole, Marcin Karenda trzy. Sparta została wiceliderem rozgrywek III ligi.

Pomarańczowi nie dali rady
Z wspomnianą wyżej pozycją pożegnał się zespół FC Pomarańcza, który przegrał 0:4 z ADPP. Mateusz Pietrusiak po zmianie stron zanotował hat-tricka, Przemysław Pietrusiak otworzył wynik rywalizacji w premierowej odsłonie.