BKS był jednym z faworytów do sięgnięcia po złoty medal mistrzostw województwa. W ćwierćfinałach oraz półfinałach bielszczanki nie miały sobie równych, stąd respekt przed finałem był jak najbardziej uzasadniony. Zawodniczki bialskiej Stali w decydującej fazie zmagań dobrze poradziły sobie z presją. W pierwszym starciu pokonały one drużynę z Żywca 3:1. Takimi samymi rezultatami kończyły się również spotkania z MKS-em II Dąbrowa Górnicza oraz z MKS Dąbrowa Górnicza i BKS mógł cieszyć się z mistrzostwa Śląska. 

Turniej stał na naprawdę dobrym poziomie. Wyniki nie do końca odzwierciedlają tego, co działo się na parkiecie. Np. drużyna z Żywca, która zajęła 4 miejsce równie dobrze mogła skończyć turniej na 1. miejscu, ale przegrywała mecze w naprawdę dramatycznych okolicznościach. Nie było łatwo o ten sukces... Spotkały się najmocniejsze 4 zespoły w województwie i tym bardziej cieszy, że to my okazaliśmy się być tą najlepszą drużyną. 
 
W zespole panowała bardzo dobra atmosfera. Wszystkie dziewczyny się wspierały nawzajem. Były moment radości, były gorsze momenty, ale za każdym razem potrafiliśmy się podnieść. Złoty medal jest także pięknym zwieńczeniem 7 lat współpracy. Gramy jednak dalej, przed nami ćwierćfinały mistrzostw Polski, które odbędą się w Bielsku-Białej i będziemy chcieli kontynuować naszą passę – mówi trener juniorek BKS Stal, Roman Gil. Niewątpliwie sporym wzmocnieniem był fakt, iż do dyspozycji trenera Gila była zawodniczka Tauron Ligi, występująca w BKS S.A., Karolina Drużkowska. – Bardzo się cieszymy, że mogła nam pomóc, i pomogła, Karolina Drużkowska, występująca w zespole Tauron Ligi, BKS S.A. Karolina była naprawdę dużym wzmocnieniem, ale trzeba pamiętać, że była częścią zespołu. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę. Niemniej cieszę się z dobrej współpracy między klubami BKS Stal a BKS S.A. Dziękuję Pani Prezes, Aleksandrze Jagieło, że dała zielone światło na występ Karoliny, gdyż była wartością dodaną w tej drużynie – dodaje szkoleniowiec. 

Wspomniana Drużkowska została MVP finałowego turnieju, choć nie była to jedyna zawodniczka BKS-u z indywidualną nagrodą. Tytuł najlepszej libero powędrował do Gabrieli Jabłońskiej, a najlepszą rozgrywającą była Ewa Kostera. 

Wyniki BKS Stal w finale mistrzostw Śląska juniorek: 
 
TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (13:25, 23:25, 25:20, 23:25)
MKS Dąbrowa Górnicza II - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (17:25, 16:25, 34:32, 21:25)
BKS Stal Bielsko-Biała - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 25:23, 19:25, 25:16)
 
 
BKS Stal: Susałko, Wagner, Wójtowicz, Kowalik, Soboń, Kostera, Busz, Wisła, Stanowska, Maciaszek, Jabłońska, Drużkowska 
Trener: Roman Gil