Od mocnego uderzenia występ w Landeku rozpoczęli skazywani na pewną przegraną futboliści Cukrownika Chybie.

landek spojnia Po 4. minutach sobotniej rywalizacji to znacznie niżej notowani goście z Chybia mieli w zapasie zdobycz bramkową. Arbiter wskazał na „wapno”, gdy jeden z zawodników Cukrownika upadł w polu karnym przy kornerze. Egzekutorem z 11 metrów został Kamil Skowronek. Do sensacji było oczywiście daleko, wszak gospodarze mieli dopiero rozkręcić się. W istocie – jak okazało się po upływie pełnych 90 minut – zaliczyli tylko klasyczny falstart. Wystarczyły jednak liderowi ligi okręgowej dwie prostopadłe piłki „demontujące” obronę chybian, by boiskowe wydarzenia opanować. W pierwszym przypadku, w 15. minucie, po zagraniu wzdłuż linii bramkowej Michała Adamczyka zamknięcia akcji dokonał Mateusz Gajek. Trafienie numer dwa dla Spójni to następstwo bliźniaczej sytuacji i strzału Dawida Frąckowiaka pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Romana Nalepę.

– Fajnie zareagowaliśmy na szybko straconego gola i przejęliśmy kontrolę nad meczem. Mieliśmy sporo okazji, by nawet przed przerwą rywali dobić. Brakowało nam wykończenia – opowiada Jarosław Zadylak, szkoleniowiec Spójni.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w końcówce, począwszy od celnego uderzenia Frąckowiaka w 77. minucie. Później trafiali kolejno Jakub Kałka, Gajek oraz kompletujący hat-tricka Frąckowiak, czołowy strzelec rozgrywek. Gospodarze żadnych złudzeń Cukrownikowi nie pozostawili. – Przez większą część meczu prezentowaliśmy się dobrze pod względem piłkarskim. Cieszy, że wygraliśmy też efektownie, bo ostatnio miewaliśmy różne momenty – podsumował trener Zadylak.

Spójnia Landek – Cukrownik Chybie 6:1 (2:1) 0:1 Skowronek (4', z rzutu karnego) 1:1 Gajek (15') 2:1 Frąckowiak (21') 3:1 Frąckowiak (77') 4:1 Kałka (84') 5:1 Gajek (90') 6:1 Frąckowiak (90+2')

Spójnia: Huczała – Lech (41' Łacek), Siedlok, J.Kubica, Pszczółka, Gomółka (65' Szczepanik), Kałka (80' Stawicki), Gajek, Adamczyk (80' Szczyrbowski), Frąckowiak Trener: Zadylak

Cukrownik: Nalepa – Ułasewicz, Feruga, Skowronek, Ł.Kajstura, Poloczek (60' Janulek), Miłek, Suchan, Zygma, Neter, Folek (75' Szczygielski) Trener: Myśliwiec