Już sam wstęp meczu z ekipą nyskiej Stali pokazał, że o wygraną łatwo gospodarzom nie będzie. Wobec skuteczności Bartosza Bućki, doskonale znanego bielskim fanom, przyjezdni odskoczyli na 4:0. I choć w okamgnieniu BBTS dystans zniwelował, a nawet objął nikłe prowadzenie po asach serwisowych Michała Żuka, to w drugiej części seta znów dominowali nysanie. Przewagę 17:14 zdobyli blokując Mateusza Frąca i nie dali się już wytrącić z równowagi.

Goście równie pewnie zainicjowali kolejną partię. Prowadzili w niej 7:2, a już bliżej końca seta 16:11, gdy Łukasz Łapszyński obił blok BBTS-u. Podopieczni Pawła Gradowskiego poprawili jednak grę w obronie, a ze skrzydła raz za razem punktował Żuk. Efekt na tablicy wyników to doprowadzenie do remisu 21:21. W trakcie emocjonującej końcówki „na przewagi” miejscowi za czwartym podejściem dopięli swego, gdy Frąc posłał asa serwisowego na drugą stronę siatki.

Wyrównanie stanu meczu spowodowało... mobilizację w szeregach Stali. I to mającą kluczowy wpływ na rozdział łupów. Skuteczny atakujący Bartosz Krzysiek i mądrze rozdzielający piłki swoim kolegom rozgrywający Patryk Szczurek poprowadzili zespół do bezapelacyjnej wygranej 25:16. Z kolei w secie ostatnim z rozegranych nyska drużyna odskoczyła na 6:3 po atakach Łapszyńskiego, a zniwelowaniu dystansu w finalnej fazie zapobiegły przede wszystkim efektowne „czapy” siatkarzy Stali na Frącu.

BBTS Bielsko-Biała – Stal Nysa 1:3 (21:25, 28:26, 16:25, 18:25)