W dniach od 8 do 10 września warto odwiedzić korty tenisowe w Parku Rosta w Bielsku-Białej. O medale powalczą tu drużyny skrzatów, w tym po raz pierwszy ekipa BKT Advantage w składzie: Jakub Jędrzejczak, Jakub Tomasiak, Mikołaj Migdalski, Szymon Kaszowski, Jakub Keiper i Adam Romański. Gospodarze rywalizować będą z rówieśnikami takich klubów, jak Centrum Bydgoszcz, Wisła Toruń, AZS Poznań, Promasters Szczecin, MKS Andrychow, Matchpoint Komorów i Morelowa TC Warszawa.

Tydzień później kibicować będzie można bielskim kadetkom. Maja Chwalińska, Ola Wierzbowska, Ola Nadajewska, Laura Duhl, Alicja Niedźwieńska i Nadia Częścik podejmą w Bielsku-Białej zawodniczki m.in. STK Sopot, RP Sport Olsztyn, czy MKT Łódź, mierząc w lokaty medalowe.

Pozostałe drużyny BKT Advantage zagrają na wyjazdach. Skrzatki – Weronikę Domańską, Julię Skarżyńską, Natalię Szczepaniak, Julię Kiwior i Polę Langiewicz – pod wodzą trenera Grzegorza Bogusa – czekają zmagania na kortach Górnika Bytom. Bielskie tenisistki bronią brązowego medalu sprzed roku. I tym razem będą należały do faworytek, obok jak zawsze silnych drużyn Olimpii Poznań czy Legii Warszawa.

Do Poznania udadzą się za to ekipy „złotych” młodziczek z poprzedniego sezonu, a więc Karolina Bartusek, Karina Gustowska, Justyna Jodłowska, Karolina Mazurek i Patrycja Niewiadomska. Drużyna pod szkoleniowym okiem Michała Duhla od 8 września powalczy z zespołami gospodarzy, KKT Wrocław oraz Legią Warszawa. Tydzień później w stolicy Wielkopolski zagrają kadeci klubu z Bielska-Białej. Jakub Pala, Andrzej Kuś, Olgierd Bańkowski i Bartłomiej Nędza ze szkoleniowcem Markiem Mrozkiem stawią czoła rówieśnikom z Bytomia, Warszawy i Poznania.

W połowie września w Bytomiu juniorki w składzie Klara Siłka, Magda Zajda, Beata Światłoń i Zosia Podbioł skonfrontują formę na tle tenisistek m.in. Górnika Bytom i ChTT Chorzów.