Tylko 5 punktów w całym meczu zgarnęli goszczący dziś w hali pod Dębowcem siatkarze Cuprum. Niewiele, ale... jednak. Fakt, że gospodarze w trudnej roli beniaminka stoczyli z przeciwnikiem bój bardzo zacięty i mieli w nim szanse, aby ugrać coś więcej. Pocieszenie to natomiast o tyle niewielkie, że w dalszej fazie sezonu PlusLigi bielszczanie napotykać będą na jeszcze mocniejszy opór, wszak ekipa z Lubina wskazywana jest raczej wśród tych, które będą gromadzić łupy, by uniknąć "nerwówki" w walce na dole tabeli.

Po godzinie rywalizacji w Bielsku-Białej niedosyt w szeregach miejscowych był duży i jak najbardziej zrozumiały. W premierowym secie po awansie przejęli inicjatywę w połowie odsłony, by odskoczyć lubinianom na 21:18. Wtedy jednak dało o sobie znać doświadczenie. Środkowy Cuprum Florian Krage "czapował" bielskich skrzydłowych, Remigiusz Kapica wchodząc z kwadratu dla rezerwowych dołożył zagrywkę, a wreszcie i siatkarzom BBTS-u drżały ręce, by odnotować zepsuty serwis Dawida Wocha przy piłce setowej. Z kolei w secie numer 2 beniaminek dysponował zaliczką 16:14, by także ulec przeciwnikowi. Ten świetnie grał środkiem, kolosalne wsparcie na skrzydle dawał Aleksander Berger, a ostatnie "oczko" to następstwo błędu... Wocha, który dotknął siatki.

Nie mający nic do stracenia podopieczni Harry Brokkinga postawili się i w trzeciej partii. Kluczowym momentem było fragment walki na przewagi i asy serwisowe Jake Hanesa. Bielszczanie triumfowali 31:29, "kasując" uprzednio meczbole dla Cuprum. Chwała bielszczanom za to, że w kolejnym secie podjęli rękawicę, gdy po błędzie Rolanda Gergye przegrywali 3:7, by z pomocą zespołu z Lubina - w całym spotkaniu mylącego się aż 26 razy w zagrywce - wyrównać na 20:20. W polu serwisowym zameldował się w końcu były zawodnik BBTS-u Grzegorz Pająk i punktując we wspomnianym elemencie złamał opór beniaminka.

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 23:25, 31:29, 22:25)

BBTS: Zimmermann, Woch, Siek, Hanes, Gergye, Formela, Fijałek (libero) oraz Gil, Zawalski, Sinoski, Teklak, Urbanowicz
Trener: Brokking