Ze znakomitej strony w zawodach zaprezentowali się podopieczni BKT Advantage. W kobiecym gronie triumfowała Magda Zajda, która po drodze do cennego zwycięstwa ograła choćby aktualną mistrzynię Polski Katarzynę Wysoczańską. Na podium i jego najniższym stopniu znalazła się Zosia Podbioł, a miejsca odpowiednio 5. i 7. zajęły Laura Duhl oraz Aleksandra Nadajewska.

W męskiej części rywalizacji fantastyczną formę zademonstrował Mikołaj Wrzoł. W całym turnieju pokonał aż 6 rywali, tracąc zaledwie jednego seta w najtrudniejszym pojedynku eliminacji z Bartoszem Bujakiewiczem, wygranym 6/7, 7/5, 10/7. W drodze po końcowe zwycięstwo Wrzoł rozstrzygnął m.in. na swoją korzyść w stosunku 6/4, 6/4 mecz przeciwko innemu z reprezentantów bielskiego klubu Markowi Mrozkowi. Wobec sukcesu w Bielsku-Białej zawodnik zapewnił sobie awans do czołowej „20” najlepszych seniorów w kraju.

Warto nadmienić, że do prestiżowego turnieju podopiecznych BKT Advantage znakomicie przygotował czeski trener Stavros Wawrzos. Doskonale sprawdziła się również nowoczesna hala, której wybudowanie pozwoli klubowi organizować podobne imprezy tenisowe w ciągu całego roku kalendarzowego.