– Z racji wyników osiąganych w tej rundzie Orzeł powinien sobie poradzić w Jasienicy, ale jak pokazuje ostatni środowy mecz Drzewiarza to nie jest zespół przypadkowy. Byłem na tym spotkaniu i gospodarze dzielnie stawili opór ekipie z Czańca. Mieli swoje sytuacje, choć u rywala piłkarska jakość przeważała. Po dotkliwej przegranej z nami pojawił się większy luz w poczynaniach Drzewiarza. Będzie to w mojej opinii trudny mecz dla Orła, ale raczej to na gości należałoby postawić – „2X”.

Jak pokazują różne mecze w tej rundzie, a przykładem może być ostatnia kolejka, w której drużyny niżej notowane zdobywały punkty na faworytach, niczego przedwcześnie przesądzać nie można. Polonia jest u siebie mocna – to fakt niezaprzeczalny. Ale równocześnie nie skreślałbym Kuźni, bo ma też swoje atuty, co niejednokrotnie pokazywała. Wyniki pokazują, że lepsze mecze przeplata słabszymi, więc typując „1X” nie zdziwię się jakoś specjalnie, gdy rzutem na taśmę to ustronianie sięgną nawet po zwycięstwo.

Decor i MRKS to solidne drużyny. Po ostatniej domowej wpadce zespół z Czechowic będzie chciał się odkuć. Gospodarze z kolei mają jakościowych zawodników w składzie. Remis jest najbardziej spodziewany w tym przypadku.

Rezerwy Podbeskidzia to spora grupa młodych i zdolnych chłopaków, do tego dochodzi doświadczenie, jakie dają Giorgi MerebaszwiliTomasz Górkiewicz. Te indywidualności przeważą tym razem na rzecz punktów gospodarzy na specyficznym sztucznym boisku. Uważam tak tym bardziej, że Gwarek w bieżącej rundzie spisuje się poniżej oczekiwań. Nie jest to dla mnie drużyna, która mogłaby bielszczanom zagrozić. Klarowna „1”.

Ostatnie wyniki są jak wspomniałem dosyć dziwne, natomiast LKS Czaniec ma na tyle jakości, aby sobie poradzić również w meczu wyjazdowym. Słyszałem, że warunki boiskowe w Lędzinach delikatnie mówiąc nie są najlepsze i to może być główny przeciwnik LKS-u. Mimo wszystko optuję za „2”.

Ciężko mi oceniać swój zespół w sposób obiektywny, bo przed każdym myślimy o tym, aby grać o pełną pulę. Pucharowa lekcja, choć surowa i słuszna, na pewno okaże się dla nas cenna, a każdy wyciągnie z niej wnioski. Jeśli zagramy przeciwko Błyskawicy na swoim poziomie, realizując to, co do nas należy, to powinniśmy mieć po spotkaniu powody do radości. Aczkolwiek nie będzie to łatwy wyjazd. Błyskawica wygrała niedawno 2 razy pod rząd i dąży do tego, aby złapać kolejnych rywali w walce o utrzymanie. Mamy w swoich szeregach odpowiednich jakościowo zawodników, aby przechylić szalę na swoją stronę. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł w takiej sytuacji odstawiać nogę. Presji nadmiernej nie chcę wywierać na zespole, bo po prostu musimy zagrać swoje. Taki mecz może sporo nam dać pewności i spokoju, ale także skomplikować końcówkę sezonu.


Program 26. kolejki:

13.05.2023 r. (sobota), g. 17:00
GKS II Tychy – Unia Turza Śląska (g. 11:00)
Polonia Łaziska Górne – Kuźnia Ustroń (g. 14:00)
Unia Racibórz – ROW Rybnik (g. 16:00)
Błyskawica DrogomyślSpójnia Landek
Decor Bełk – MRKS Czechowice-Dziedzice
Drzewiarz JasienicaOrzeł Łękawica

14.05.2023 r. (niedziela)
MKS Lędziny – LKS Czaniec (g. 11:00)
Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Gwarek Ornontowice (g. 13:30)