Na pierwszy rzut oka wydaje się, że faworytem meczu z Cukrownikiem będzie zespół z Goleszowa. O beniaminku słyszałem wiele dobrego, choć nie widziałem go w akcji na własne oczy. Po ostatniej porażce w Dębowcu gospodarze będą z całą pewnością podrażnieni. Zagrają u siebie, mają większy potencjał, więc powinni wygrać.

Również „na papierze” w Brennej faworyt klarowny. Byłem na meczu Olzy z Victorią, gospodarze skazywani na pożarcie naprawdę dzielnie walczyli. Czy w Brennej to powtórzą? Będzie im ciężko moim zdaniem o korzystny wynik. Stawiam na Beskid.

Trudny mecz Zrywu ze Strażakiem do typowania. Przed sezonem każdy powiedziałby, że ekipa z Dębowca bez problemów zwycięży. Beniaminka miałem okazję oglądać i przyznam, że prezentuje się lepiej, niż wyniki na to wskazują. Mimo wszystko uważam, że „za ciosem” po przełamaniu z ubiegłego weekendu pójdzie Strażak.

Sytuacja dosyć podobna w Rudniku. LKS Kończyce Małe przed sezonem byłby jasno wskazywany do wygrania spotkania z gospodarzami, którzy ostatnio przeciwko nam walczyli, jak lwy, aby nie stracić gola. U siebie gra się jednak inaczej, bo trzeba trochę zaatakować. Cóż, może paść tu remis.
 


Nie chcę się powtarzać, ale też ciekawie klaruje się mecz w Kończycach Wielkich. Błękitni bardzo mi się podobają, a Błyskawica – wiadomo – to jeden z faworytów do awansu. Wieszczę małą niespodziankę i to, że goście ugrają punkt.

Ciężko wytypować co wydarzy się w Pruchnej. Gospodarze mają zupełnie inny skład w porównaniu do poprzedniego sezonu. Orzeł to zespół chyba silniejszy kadrowo. Po wyrównanej batalii punkty pojadą do Zabłocia.

Zapowiada się w Hażlachu na interesujący mecz drużyn próbujących grać ofensywnie. Wynik może pójść w każdą stronę. Dużo zależeć będzie od pojedynczych akcji, szczęścia nieco większego. Mieliśmy w przywołanym starciu z zespołem z Rudnika olbrzymią przewagę, której nie potrafiliśmy wykorzystać. Wierzę, że podrażnieni damy teraz z siebie wszystko i wygramy. Będzie to jednak zupełnie inny mecz od tego ostatnio rozegranego.

Program 6. kolejki:

10.09.2022 r. (sobota), g. 16:00
LKS Goleszów – Cukrownik Chybie
Beskid Brenna – Olza Pogwizdów
Zryw Bąków – Strażak Dębowiec

11.09.2022 r. (niedziela), g. 16:00
LKS Rudnik – LKS Kończyce Małe (g. 13:00)
Victoria Hażlach – Iskra Iskrzyczyn
Błyskawica Kończyce Wielkie – Błękitni Pierściec
LKS '99 Pruchna – Orzeł Zabłocie