– Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jasne, gdy mówimy o meczu w Kończycach Wielkich. Ale outsider z Rudnika będzie próbował się postawić, bo to derbowa konfrontacji. Póki goście nie stracą gola będą walczyć. Mimo wszystko nie spodziewam się niespodzianki.

Oglądałem LKS Goleszów na inaugurację rundy z Olzą i przyznam, że wyglądał całkiem nieźle. Góral walczy jednak o awans, przyjedzie zdeterminowany i pewnie sobie poradzi.

Niełatwy mecz do typowania w Brennej. W Strażaku właściwie doszło do zimowej rewolucji kadrowej i nie wiadomo czego się spodziewać po tej drużynie. Z kolei na terenie Beskidu gra się ciężko. Zapowiada się wyrównany mecz na remis. Zdecyduje dyspozycja dnia, może trochę szczęścia.

 W Pierśćcu podobny mecz do tego w Goleszowie. Wiadomo, że na boisku Błękitnych nie jest wcale łatwo o punkty, gdy gospodarze dobrze się prezentują. Małe kłopoty dla gości z Pruchnej mogą się pojawić, ale koniec końców to oni powinni wygrać.

W Zabłociu wcale nie musi być wszystko oczywiste. Olza osłabiła się przed rundą i jest to taki sam fakt, jak to, że Orzeł będzie z racji swojej sytuacji bardziej zdeterminowany. Może tu paść remis. Z lekkim wskazaniem typuję na Olzę, ale wygrana gospodarzy nie byłaby żadną sensacją.

Gramy u siebie i faworytem nie jesteśmy. Cenię sobie zespół z Kończyc Małych, bo jeśli występuje w pełnym składzie to jest bardzo mocny i zasługuje na wyższe miejsce, niż to w tabeli obecnie zajmowane. Walczymy, pomimo że mamy trochę kłopotów. Wierzę, że będzie dobrze i wygramy po z całą pewnością ciężkim boju.


Program 15. kolejki:

9.04.2022 r. (sobota), g. 15:00
Błyskawica Kończyce Wielkie – LKS Rudnik
LKS Goleszów – Góral Istebna
Beskid Brenna – Strażak Dębowiec

10.04.2022 r. (niedziela), g. 15:00
Błękitni Pierściec – LKS '99 Pruchna (g. 11:00)
Iskra Iskrzyczyn – LKS Kończyce Małe
Orzeł Zabłocie – Olza Pogwizdów

KS Nierodzim – Victoria Hażlach 0:3 (walkower)