Bardzo dobry start w Legnicy, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów, juniorów młodszych oraz młodzieżowców w karate WKF, zanotowali w elitarnej stawce zawodnicy bielskiego Atemi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA W zawodach w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało łącznie 306 zawodniczek i zawodników z 48 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Po raz kolejny znakomicie wypadli podopieczni bielskiego Atemi. Sześciu zawodników zdobyło 7 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe, co uplasowało klub ze stolicy Podbeskidzia na 6. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złotymi medalistami mistrzostw zostali: Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych, Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców oraz drużyna kata młodzieżowców w składzie: Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł i Jakub Baron.

Srebrne medale wywalczyły: Sonia Walaszczyk w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz Eliza Gaweł w konkurencji kumite indywidualne juniorek młodszych w kategorii wagowej (+54 kg).

Brązowe krążki zdobyli: Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych oraz Jakub Baron w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców.