Dankowicki Pasjonat nie pozostawił złudzeń drużynie z Porąbki. Katem Zapory okazał się Łukasz Błasiak. Goście wyraźnie ustępowali rywalom, na kroku każdym. Pasjonat Dankowice - BKS Stal PP 2013 (1)

Podopieczni Artura Bierońskiego rozpoczęli z animuszem, owoce mocnego początku zbierali szybko. W 7. minucie Łukasz Błasiak, po dograniu Wojciech Sadloka głową pokonał Wojciecha Gibasa. Drugiego gola kibice zobaczyli tuż przed upływem drugiego kwadransa rywalizacji. Ponownie piłka w siatce wylądowała po główce, tym razem efektownym szczupakiem popisał Kornel Adamus, asystował ponownie Sadlok. W końcówce pierwszej połowy i na początku drugiej gospodarze, drużynie Grzegorza Szulca odebrali ochotę do gry. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Błasiak. W 42. minucie po prostopadłym podaniu Marcina Wróbla znalazł się w sytuacji dogodnej, nie zmarnował jej, natomiast tuż po zmianie stron uderzył precyzyjnie z dystansu. Chwilę później było po meczu, z rzutu karnego – faulowany był Sadlok – trafił Jakub Ogiegło. W 47. minucie mieliśmy zatem wynik 5:0 dla Pasjonata.

Rozbici zawodnicy z Porąbki nie potrafili przeciwstawić się rywalom, tracili kolejne gole. Czwartego, drugiego głową, po dośrodkowaniu Adamusa zdobył Błasiak. Na listę strzelców wpisał się także Sadlok, po dwójkowej akcji z Błasiakiem. W końcówce strzelanie zakończył ten, który otworzył worek z bramkami, Błasiak przelobował Gibasa. Precyzyjnym uderzeniem z okolic 30 metra zakończył jednostronny mecz.

Mecz pod nasze dyktando. Po raz trzeci z rzędu dobrze rozpoczynamy, strzelamy szybko gola. Kontrolowaliśmy spotkanie od samego początku. Przeciwnik po naszych błędach wypracował sobie pół sytuacji. Zapora nie miała nic do powiedzenia – komentuje trenr Bieroński.

Pasjonat Dankowice – Zapora Porąbka 8:0 (3:0) 1:0 Błasiak (7') 2:0 Adamus (29') 3:0 Błasiak (42') 4:0 Błasiak (46') 5:0 Ogiegło (47', z rzutu karnego) 6:0 Błasiak (68') 7:0 Sadlok (70') 8:0 Błasiak (85')

Pasjonat: Śmiłowski – Bieroński, Michał Wróbel, Adamus, Herman, Sabuda (81' Tomala), Sadlok (76' Lech), Korczyk, Marcin Wróbel (64' Znamirowski), Ogiegło (61' Mazur), Błasiak Trener: Bieroński

Zapora: Gibas – Jaśkowiec, J.Targosz, Gilek (75' Handzlik), Deska, Cyran, K.Jurczak (55' Nycz), Witkowski, Cepiga (80' Koniorczyk), Cyran, Lubański, Janosz (55' Smolec) Trener: Szulc