Wicemistrzynią Polski w kategorii kadetek w deblowej rywalizacji została Karolina Mazurek. Tenisistka BKT Advantage po srebro sięgnęła w Toruniu, w duecie towarzyszyła jej Natalia Łężniak. Niewiele zabrakło, by na konto wspomnianych zawodniczek powędrowało złoto, lecz zacięty finał para z bielszczanką przegrała najmniejszą możliwą różnicą 8/10 w tie-breaku.

Wysoką formę na wstępie roku zademonstrowała także Natalia Kostka. Halowy czempionat w gronie skrzatek, jaki odbył się w Sobocie, przyniósł jej medal brązowego koloru, będący pierwszym tak znaczącym osiągnięciem w karierze młodej podopiecznej bielskiego klubu. Tuż po mistrzostwach Kostka udała się do Chorzowa, gdzie ogólnopolski turniej kwalifikacyjny... wygrała.

Na Litwę z kolei udał się Jakub Jędrzejczak. Po pokonaniu Francuza Theo Mottiera 12-latek w barwach BKT Advantage zameldował się w swoim debiucie w ćwierćfinale zawodów Tennis Europe do lat 14. W turnieju Jędrzejczak startował także z pozytywnym skutkiem w rywalizacji deblowej wraz z klubowym kolegą Jakubem Tomasiakiem, osiągając szczebel ćwierćfinału.