Trwa turniej o Puchar Burmistrza Jarocina z udziałem siatkarek BKS-u Aluprof. Przed południem bielszczanki wypadły przeciętnie, w drugim spotkaniu poprawiły się.

bks trening

Na wstępie sobotniej rywalizacji bielszczanki zmierzyły się z ekipą bydgoskiego Pałacu. W starciu tym poniosły nieoczekiwaną porażkę. Zwłaszcza w pierwszym i czwartym secie gra BKS-u Aluprof wyglądała nieciekawie, o czym świadczą punktowe różnice na korzyść siatkarek znad Brdy. Jedynie druga partia przyniosła triumf podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza.

Drugim turniejowym przeciwnikiem był zespół PTPS-u Piła, z doskonale znanym w naszym regionie Dariuszem Luksem w roli trenera. Ta konfrontacja miała niemal w całości przebieg jednostronny. BKS Aluprof pewnie triumfował w dwóch setach, w trzecim prowadził już 16:11. Krótki przestój umożliwił rywalkom wyrównanie, ale decydujące piłki należały do pewniejszych bielszczanek.

W ostatnim dniu zmagań, w niedzielę, dyspozycję bialskich siatkarek sprawdzi ekipa Muszynianki Fakro Muszyna.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 20:25, 25:21, 12:25)

BKS Aluprof Bielsko-Biała – PTPS Piła 3:0 (25:13, 25:15, 25:22)

BKS Aluprof: Nikić, Horka, Trojan, Czypiruk-Solarewicz, Wilk, Łyszkiewicz, Lis, Ciaszkiewicz, Szymańska Wojtowicz (libero) Trener: Zawieracz