Zgoła odmienne oblicze w porównaniu do tego sprzed tygodnia zaprezentowali w meczu 12. kolejki „okręgówki” piłkarze z Wisły.

ks_wisla_logo W sobotnie popołudnie nie było widać w poczynaniach wiślan ani nieporadności w ataku, ani też braku skuteczności, choć ta właśnie kwestia budziła po konfrontacji pewne zastrzeżenia szkoleniowca Tomasza Wuwera. – Z dużą łatwością dochodziliśmy w drugiej połowie do sytuacji. Rywale nie podjęli po przerwie rękawicy i mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek. Pudłowaliśmy mając przed sobą tylko bramkarza Skałki – tłumaczył.

Niemniej jednak wynik 7:1 robi wrażenie. W 24. minucie Dariusz Rucki najlepiej odnalazł się w sytuacji zagranej z głębi pola piłki i będąc sam przed Andrzejem Nowakowskim pokusił się o skuteczne wykończenie. Riposta gości z Żabnicy była wyborna. Po przechwycie futbolówka trafiła pod nogi Dominika Natanka, który wiedział doskonale, jaki użytek z niej uczynić. Do strzeleckiego pojedynku włączyło się również „żądło” Wisły. Wojciech Małyjurek najpierw dobił strzał z rzutu wolnego Dariusza Juroszka, a następnie skorzystał z asysty Kamila Kotrysa i ładnie z okolic 16 metra ulokował piłkę między słupkami. Scenariusz po przerwie dla gospodarzy był już bardzo korzystny. Z łatwością strzelali gole, dwa zapisał na swoim koncie Szymon Płoszaj.

– Myślę, że wracamy na właściwe tory, choć akurat u siebie gra nam się od początku sezonu dobrze. Przed nami trudne wyjazdy, z których chcemy przywieźć jakąś zdobycz – dodał trener wiślan.

Niewątpliwie odnotować trzeba, że ekipa Metalu Skałki zawitała w Beskidy zdekompletowana. Z powodu grypy trener Zdzisław Kupczak nie mógł skorzystać z kilku zawodników. Zabrakło w sobotę na murawie Wojciecha Drewniaka, Grzegorza Kalamusa, Jakuba Denysa, Dariusza Chowańca i Patryka Bieguna. W owym kontekście rezultat dziwi już mniej.

KS Wisła – Metal Skałka Żabnica 7:1 (3:1) 1:0 D.Rucki (24') 1:1 Natanek (25') 2:1 Małyjurek (37') 3:1 Małyjurek (44') 4:1 B.Rucki (50') 5:1 Płoszaj (65') 6:1 Pietraczyk (68') 7:1 Płoszaj (90')

KS Wisła: Wnętrzak – Kotrys, Tomala, Łacek, D.Rucki, B.Rucki (60' Wawrzacz), Mar.Pilch, Pietraczyk, Juroszek (75' Mat.Pilch), Leśniewicz (60' Płoszaj), Małyjurek (85' Madzia) Trener: Wuwer

Metal Skałka: Nowakowski – Śliwa, Węgrodzki, Karpeta, Urbański, Dudka, Kumorek, Kozak, Pękala (46' Maziak), Kochutek, Natanek Trener: Z.Kupczak