- Rezerwy GKS-u Tychy nie powinny mieć pomocy z pierwszej drużyny - zagrają młodym składem. To szansa dla LKS-u na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i taki też obrót spraw typuję. 

 

Kuźnia i Spójnia to drużyny, które cechują się podobnym potencjałem. O wyniku zadecydować może dyspozycja dnia, ale ja skłaniam się ku remisowi. 

 

Tempo jest zdecydowanym faworytem meczu z ROW-em. Tak jak już wspominałem, puńcowianie mają w swoich szeregach piłkarzy z ligową przeszłością i zrobi różnicę w tym starciu. 

 

Zarówno MRKS, jak i Orzeł, mocno przeobraziły swoje kadry latem. "Na papierze" to czechowiczanie są faworytem, choć jeżeli Orzeł będzie się umiejętnie bronić i wyprowadzać kontrataki - w czym jest mocny - to może pokusić się o zaliczkę punktową. 

 

"Rekordziści" przełożyli mecz na niedzielę, aby wzmocnić drużynę rezerw zawodnikami z "jedynki". Derbowy pojedynek traktujemy jak kolejny ligowy mecz, taki jak każdy inny. Wiemy, gdzie są mocne i słabe punkty naszego rywala. Chcemy narzucić mocne tempo, posiadać piłkę i strzelać bramki. Spodziewam się ciekawego meczu, dlatego zapraszam wszystkich kibiców na to spotkanie, gdyż z pewnością zobaczą zacięte widowisko. Niech wygra lepszy. 

 

Program 5. kolejki:

 

2.09.2023 r. (sobota), g. 16:00

GKS II Tychy - LKS Czaniec (g. 11:00) 

Decor Bełk - Gwarek Ornontowice

Kuźnia Ustroń - Spójnia Landek 

Tempo Puńców - ROW Rybnik 

MKS Lędziny - Odra Wodzisław 

MRKS Czechowice-Dziedzice - Orzeł Łękawica 

 

3.09.2023 r. (niedziela), g. 15:00

Rekord II Bielsko-Biała - Podbeskidzie II Bielsko-Biała (g. 12:00) 

LKS Tworków - Polonia Łaziska Górne