Świetny start podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kolarstwie torowym zanotowała Justyna Kaczkowska. W Atenach stanęła na najwyższym stopniu podium.

justyna kaczkowskaArtur Kaczkowski (pierwszy z lewej), obok córka Justyna

Mieszkająca w Jaworzu 19-letnia Justyna Kaczkowska (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) wywalczyła złoty medal podczas rywalizacji w wyścigu na 2 kilometry na dochodzenie. W eliminacjach wykręciła najlepszy czas – 2:25.108. W finale poprawiła się o 1,5 sekundy, otarła się o rekord świata – uzyskała rezultat gorszy o sekundę – pobiła rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.

Justyna Kaczkowska jest córką Artura Kaczkowskiego. Były zawodnik Startu Bielsko-Biała, Krupińskiego Suszec i WLKK Bielsko-Biała w 1991 roku zdobył Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju w kolarskim sprincie. Aktualnie pracuje w bielskim Rekordzie jako trener przygotowania fizycznego i fizjoterapeuta. Co ciekawe, Justyna przygodę ze sportem rozpoczynała od gry w siatkówkę. Kolarstwo torowe oraz szosowe uprawia od nieco ponad dwóch lat.