Numer 1: jazda na rowerze

Nie jest prawdą, że jesień nie sprzyja jeździe na rowerze. Wręcz przeciwnie! Przejażdżki po malowniczych, beskidzkich trasach to idealny sposób na cieszenie się pięknem tego sezonu. Możesz też kontynuować codzienne dojazdy do pracy albo zacząć dojeżdżać do szkoły rowerem. W każdym z tych przypadków ubiór dostosowany do pogody to podstawa. Jesień bywa kapryśna, dlatego warto postawić na kilka warstw. Wśród nich nie może zabraknąć sportowej bielizny, np. koszulki termoaktywnej (kupisz ją w sklepie CentrumRowerowe.pl), która znacznie podniesie Twój komfort.

Plusy: utrzymasz formę po lecie, będziesz mieć lepsze samopoczucie, zwiększysz odporność, zadbasz o sylwetkę.

Numer 2: nordic walking

Nordic walking jest kolejną aktywnością na świeżym powietrzu, która doskonale sprawdza się jesienią. To sport właściwie dla każdego. Wystarczy wyposażyć się w dedykowane kijki oraz sportowy strój, aby móc wyruszyć na wyznaczoną trasę. Podczas spaceru nie tylko zadbasz o swoje ciało, ale również zrelaksujesz się i będziesz mieć sposobność, aby podziwiać zmieniającą się z dnia na dzień przyrodę.

Plusy: zadbasz o kondycję fizyczną, zaangażujesz do ruchu całe swoje ciało, poprawisz postawę, zredukujesz stres.

Numer 3: pływanie

Gdy jesień zagości się już na dobre i przyjdą chłodniejsze dni, spędzanie czasu w wodzie na krytej pływalni będzie wyjątkowo przyjemne. Ani deszcz, ani wiatr, ani niska temperatura nie przeszkodzą Ci w odbyciu pływackiego treningu. Zatem może warto pokusić się o wykupienie karnetu, by na kąpielisko zaglądać regularnie?

Plusy: poprawisz kondycję fizyczną i zadbasz o układ krążenia, polepszysz jakość snu, zredukujesz poziom stresu, zrelaksujesz się.

Numer 4: zumba

Zajęcia zumby, podobnie jak pływanie, odbywają się w zamkniętym pomieszczeniu, więc nie musisz martwić się pogodą. Ta dodająca energii aktywność to idealna odskocznia od deszczowych dni, która dostarczy Ci porządną dawkę potrzebnych jesienią endorfin. Wystarczy wskoczyć w wygodny strój i ruszać się w rytm tańca – każdy może czerpać z tego przyjemność. Jeżeli zumba nie jest dla Ciebie, alternatywą mogą okazać się aerobik czy pilates.

Plusy: spalisz kalorie, zadbasz o kondycję, poprawisz koordynację, wzmocnisz mięśnie, będziesz się świetnie bawić.

Numer 5: joga

Joga jest idealna na jesienne dni, gdy potrzebujesz odprężenia i skoncentrowania się. Możesz praktykować ją zarówno w sali, jak i w domowym zaciszu. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, możesz pokusić się o ćwiczenie na świeżym powietrzu w ulubionych, spokojnych miejscach w swojej okolicy.

Plusy: zredukujesz stres, poprawisz samopoczucie, wzmocnisz mięśnie, uelastycznisz ciało, zredukujesz ból i napięcia mięśniowe.