Znaczące osiągnięcia stały się w ostatnich dniach udziałem podopiecznych współpracującej z naszym portalem, pływackiej Victorii Kozy.

plywanie Victoria_Kozy

Liczne grono zawodników klubu z Kóz wystartowało w międzynarodowym mityngu pływackim pod nazwą „Sobota w Cieszynie”. Najlepiej zaprezentował się Patryk Blachura, który wywalczył dwa złote medale – w stylu dowolnym i grzbietowym. Dodatkowo, na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, ustanowił nowy rekord zawodów i klubu. W Cieszynie koziańska ekipa zgarnęła również wiele innych medali. Na 200 m stylem klasycznym najszybciej do finiszu dotarła Amelia Gregorczyk. Drugie miejsca i krążki ze srebrnego kruszcu zdobyli: Justyna Sołczykiewicz (200 m stylem grzbietowym), Marcin Malarz (200 m stylem klasycznym), Mateusz Sordyl (200 m stylem klasycznym). Na podium stanęli ponadto: Paulina Kożuch (100 m stylem grzbietowym) oraz Wojciech Jąkalski (50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym). Wspomniane wyniki złożyły się na znakomite 3. miejsce Victorii w klasyfikacji medalowej.

„Sobota pływacka” odbyła się z kolei w Nowym Sączu. Tam ze świetnej strony pokazała się Emilia Drzazga, która zanotowała hat-tricka, wygrywając rywalizację na 100 m stylem zmiennym, 200 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Przy okazji pływaczka Victorii poprawiła dwie „życiówki”.

plywanie kozy