Młode siatkarki pod szyldem BKS-u Aluprof, uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego EDU-SPORT, wystartowały z bardzo dobrym efektem w międzynarodowym memoriale na Węgrzech.

gimn 1

Drużyny rywalizowały w Memoriale im. Dr. Józefa Abada systemem „każdy z każdym”. Bielszczanki pokonały zespoły z Komarna, Budapesztu i Tychów, jedynie konfrontacja z rywalkami z Bratysławy zakończyła się nieznaczną przegraną. To sprawiło, że podopieczne trenera Stanisława Guzaka zajęły po fazie zasadniczej 2. miejsce i o wejście do walki o złoto zmierzyły się ponownie z ekipą tyską. To spotkanie nie ułożyło się już po myśli bielskiej drużyny, która po zaciętym boju przegrała 1:2, ale ostatecznie zawody ukończyła na znakomitym 3. miejscu.

– Byliśmy najmłodszym zespołem turnieju, bo większość naszych dziewczyn jest z rocznika 1999 i o tym, że nie zagraliśmy w finale zdecydował tak naprawdę pierwszy mecz zawodów. Jestem zadowolony z tego wyjazdu ze szkoleniowego punktu widzenia. Mamy bardzo dobry zespół, który jest w stanie walczyć w kolejnym sezonie o wysokie cele. Myślę, że finał Mistrzostw Polski to założenie realne – komentuje szkoleniowiec zespołu młodziczek BKS Aluprof.

Skład bielskiej drużyny: Drabek, Duleba, Kabat, Stanclik, Kiezik, Kwiatek, Mikoda, Śmietana, Śpiewak, Tysler, Wilczek, Wołonciej