Do Torunia młoda tenisistka bielskiego klubu udawała się ze sporymi nadziejami, które częściowo zostały spełnione. Wprawdzie Laura Duhl nie zdołała wywalczyć medali z najcenniejszego kruszcu, ale zdołała potwierdzić przynależność do krajowej czołówki w kategorii wiekowej do lat 16.

W singlu zawodniczka BKT Advantage należała do faworytek. Kolejne mecze turniejowe pewnie wygrywała aż do półfinału, w którym zmierzyła się z reprezentującą Olszę Kraków Aleksandrą Wierzbowską. Po nierównym meczu lepsza okazała się rywalka, która wygrała 6/2, 1/6, 6/0, tym samym Duhl przypadło miejsce na najniższym stopniu podium. Nieznacznie lepsze osiągnięcie przyniosła jej rywalizacja deblowa. W parze z Zuzanną Szczepańską sięgnęła po tytuł wicemistrzyni kraju.

Przypomnijmy, że utalentowana tenisistka od trzech sezonów występuje w bielskich barwach, wracając tu ze Słowacji. Na co dzień jej trenerem jest tata Michał Duhl, współpracuje jednak również z koordynatorem szkolenia w BKT Advantage Stavrosem Wawrzosem oraz sparuje z innym trenerem w klubie Markiem Mrozkiem.