Mający do tej pory na swoim koncie jedno "oczko" piłkarze Czarnych Jaworze udali się na mecz do Ustronia. Miejscowa Kuźnia mimo, iż ostatnimi czasy odnotowuje kiepskie wyniki, była faworytem tej konfrontacji. Na boisku tego widać jednak nie było...

kuznia_ustron_2013 Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. W 14. minucie Jakub Pilch "obsłużył" Artema Miagkyja, który bez problemu pokonał zmiennika Joachima Miklera - Pawła Sztefka. Chwilę później ustronianie byli bliscy wyrównania, ale dobrze spisał się Mateusz Machalica. Gospodarze swego dopięli po 20. minutach gry. Podanie zza obrońców dostał Adrian Sikora, który ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki. Przed przerwą w Ustroniu zgromadzona publiczność oglądała jeszcze dwa trafienia. Wpierw Pilch wyprowadził ponownie Czarnych na prowadzenia, a następnie w 44. minucie Mateusz Zaczek mierzonym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron Kuźnia chciała szybko ustawić spotkanie. W 48. minucie rzut karny po faulu Krystiana Mańkusa na gola zamienił Dawid Kocot. Wynik spotkania podwyższyć mógł Sikora, ale były reprezentant kraju z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odwecie czujność Sztefka sprawdził Marcin Sztykiel, ale zabrakło mu trochę szczęścia. Nie zabrakło go natomiast Pilchowi. który pewnie wykorzystał "jedenastkę". W końcówce wynik meczu uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Michał Sztykiel.

- Rozegraliśmy dobre spotkanie. Na początku drugiej połowy zabrakło nam koncentracji choć uczulałem w przerwie zawodników, aby nie dali się zaskoczyć. Na szczęście zespół dobrze zareagował. Wygraliśmy pierwszy mecz w tym sezonie, świętujemy - powiedział po meczu Sebastian Gruszfeld, opiekun Czarnych.

Kuźnia Ustroń - Czarni Jaworze 3:4 (2:2) 0:1 Miagkyj (13') 1:1 Sikora (23') 1:2 Pilch (35') 2:2 Zaczek  (44') 3:2 Kocot (48', z rzutu karnego) 3:3 Pilch (66', z rzutu karnego) 3:4 Sztykiel (87', z rzutu wolnego)

Kuźnia: Sztefek - Szlajss, Żebrowski, Cieślar, Krysta, Marianek (66' Madzia), Zaczek (82' Ferfecki), Kocot (69' Juroszek), Husar (59' Gibiec), Sikora Trener: Żebrowski

Czarni: Machalica - Krzak, Handzel, Bydliński (75' Wacławski), Duś, Jastrzębski (90' Gucwa), Miagkyj (67' Król), Mańkus, Mar.Sztykiel, Mi.Sztykiel, Pilch (78' Kępka) Trener: Gruszfeld