Kolejna sparingowa potyczka Spójni Zebrzydowice miała dwie różne odsłony. Ostatecznie reprezentant PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej odniósł zwycięstwo. Spojnia Zebrzydowice rus Początek pojedynku rozgrywanego na stosunkowo małym boisku w Kaczycach należał do LKS-u Chałupki. Przeciwnik agresywnie i wysoko podszedł do podopiecznych Dariusza Owczarczyka. Potrzebowali zawodnicy Spójni trochę czasu, aby odnaleźć się w meczowych okolicznościach. Gdy ta sztuka im się udała, zdobyli cztery gole w międzyczasie tracąc jednego. Pierwszą bramkę dla ekipy z Zebrzydowic po świetnej akcji zapisał na swoim koncie zawodnik testowany. Sam ją rozpoczął, następnie rozegrał piłkę z Tomaszem Mrówką, po czym stanął oko w oko z golkiperem. Wspomniany Mrówka również trafił na listę strzelców, zamknął dośrodkowanie z bocznego sektora. Trzeci gol dla Spójni to „swojak”, czwartego zdobył kolejny z testowanych graczy.

Po przerwie zespół trenera Owczarczyka, po czterech personalnych roszadach, trzy z nich dotknęły linię obrony, prezentował się gorzej, przede wszystkim w owej obronie. Przeciwnik zdołał bowiem doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do zebrzydowiczan, a konkretnie Karola Janiszewskiego, który spożytkował dwa dośrodkowania.

Rywal rozpoczął agresywnie. Początek był dla nas bardzo trudny. Przeciwnik podszedł wysokim pressingiem, my staraliśmy się rozgrywać piłkę od tyłu. Wraz z upływem czasu było coraz lepiej, o czym świadczą cztery zdobyte przed przerwą gole i kilka innych akcji. Z pierwszej połowy jestem zadowolony. Po zmianie stron i zmianach w obronie nasza gra trochę się posypała. Prezentowaliśmy się słabiej. Przeciwnik zagrażał nam głównie po stałych fragmentach – ocenia Owczarczyk.

Spójnia Zebrzydowice – LKS Chałupki 6:4 (4:1) Gole dla Spójni: Janiszewski – 2, Mrówka, gol samobójczy, zawodnik testowany, zawodnik testowany

Spójnia: Walak – zawodnik testowany, Piguła, Król, zawodnik testowany, S.Nowak, zawodnik testowany, Kiełkowski, Kopiec, Mrówka, zawodnik testowany oraz Janiszewski, T.Nowak, Paluch, zawodnik testowany Trener: Owczarczyk