Z wiceliderem rybnickiej C-klasy zmierzył się zespół prowadzony przez Arkadiusza Wrzesińskiego. Bez większych problemów sięgnął po test-zwycięstwo. pruchna-rusek

Przewaga drużyny z Pruchnej w konfrontacji z Żarem Szeroka nie podlegała dyskusji. Mecz toczył się głównie na połowie niżej notowanego rywala. Przełożyła się na wiele sytuacji strzeleckich i trzy gole. Jako pierwszy do siatki trafił Michał Chrysteczko, który głową wykończył dośrodkowanie Dawida Mencnera poprzedzone indywidualną akcją na skrzydle. Przy drugim trafieniu dla reprezentanta bielskiej „okręgówki” Chrysteczko również swój udział miał. Ponownie oddał strzał, tym razem obroniony przez bramkarza, który skapitulował wobec dobitki Dawida Mencnera. Ten sam zawodnik w tej fazie meczu zmarnował jedną „setkę”, nie trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie swoją przewagę podopieczni Arkadiusza Wrzesińskiego udokumentowali jednym trafieniem, Marcin Wysiński z okolic szesnastego metra przymierzył precyzyjnie, mogli przynajmniej trzema. Piotr Kowal strzelając głową nie potrafił pokonać bramkarza, a Mateusz Siekierka uderzył niezbyt precyzyjnie, źle trafił w piłkę w dogodnej sytuacji.

Odnotować należy także zmarnowany przez Chrysteczkę rzut karny oraz... honorowe trafienie dla Żaru.

LKS '99 Pruchna – Żar Szeroka 3:1 (2:1) Gole dla LKS-u '99: Chrysteczko, Daw.Mencner, Wysiński

LKS '99: Strządała – Orszula, Kowal, Bednarek, testowany zawodnik, Błażejowski, Brachaczek, Prochoński, Daw.Mencner, Wysiński, Chrysteczko oraz Dan.Mencner, Siekierka, Kojzer Trener: Wrzesiński