Po awansie do finałów „Summer Cup”, stanowiących Drużynowe Mistrzostwa Europy w tenisie ziemnym, Polki przeniosły się z Rumunii na Węgry. W ćwierćfinale pokonały Białorusinki 2:1. Maja Chwalińska uległa w singlu Annie Kubarevej 4/6, 6/3, 0/6, ale w decydującym meczu deblowym w parze z Igą Świątek pokonały duet Kubareva/Paulenka 6/3, 6/1. Przeciwko Brytyjkom tenisistka BKT Advantage zanotowała zwycięstwo nad Eliz Maloney, która przy stanie 5/1 poddała spotkanie. Jej koleżanka z kadry nie dała szans Nell Miller, triumfując 6/0, 6/2, a to dało biało-czerwonym przepustkę do finału.

W konfrontacji o złoto Polki uległy Rosjankom 0:2. Chwalińska spotkała się z Anastasią Potapovą, zawodniczką, która niedawno wygrała juniorski Wimbledon i aktualnie zajmuje 1. miejsce na liście ITF! Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku podopieczna trenera Pawła Kałuży uległa rywalce 1/6, 4/6. Ze światową „dwójką” Olesią Pervushiną 2/6, 4/6 poległa Świątek.

Srebro w Europie to znaczący sukces, nikt wcześniej nie zdobył tylu medali w kategoriach młodzieżowych, co Maja Chwalińska i Iga Świątek. Zawodniczka bielskiego klubu na swoim profilu na Facebooku podzieliła się wrażeniami, kierując zarazem podziękowania.